Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolni meg lehet-e tanúlni?

Rajzolni meg lehet-e tanúlni?

Figyelt kérdés

Nem fotorealisztikus szinten, ahhoz tehetség is kell, na meg egy hét mire elkészül a nagy mű.

Én csak firkálni szeretnék, mondjuk így: https://www.youtube.com/watch?v=DWkcUNlF640


Ha eddig nem voltam egy nagy művész, akkor ezt gyakorlással fejleszthetem? Lehetséges, hogy egyszerűbb firkálmányok már mennének?



2015. jún. 16. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Helyesen írni is meg lehet tanulni. Aztán rajzolni. Miért ne tudnál?
2015. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem. Sokan állítják, hogy a rajzolás tanulható, de nem az. Aki nem tud énekelni, azt se lehet megtanítani énekelni.


Ha valakiben megvan a képesség, hogy tud énekelni, vagy rajzolni, abban kifejleszthető a képesség. De aki alapjában véve nem vevő valamire, ami nem csak a tanuláson és a szorgalmon múlik, azt nem lehet rá megtanítani se.


Ezért nem szerencsés az se, ha a szülő akar valamit ráerőltetni a gyerekre, mert ha a gyerek nem akarja és nincs érzéke hozzá, akkor úgy se fog menni neki.

2015. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sőt még írni is kedves Van Gogh. Remélem el tudod olvasni.
2015. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát te ne fogsz rajzolni ilyen hozzáállással, az fix. Tudod ez úgy működik, hogy a művèsz hazamegy ès rajzol. Órákat, naponta, sokszor non-stop. Kicsit menj már fel monjuk a picartora, emberek 12-14 órákat streamelnek, egyhuzamban. Ès amúgy is tèvedsz, ha azt hiszed firkáláshoz nem kell tudás... Azèrt mert egy rajz stilizált mèg nem leaz könnyebb megcsinálni.

Ad2 a rajz egy nagyon drága hobbi, egy normális medium wacom tábla onnan indul hogy 60 ezer.Egy cintiq 22-ről már ne is szóljunk, az meg 600 ezer. Tradicionális művèszetben meg a műterem berendezèse egy vagyon. Szóval a rajz èletstìlus, ha már úgy kezded, hogy nem akarok realisztikusan rajzolni mert sok idő meg nehèz akkor el se kezd...

2015. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy szintig minden fejleszthető,de hogy meddig és milyen gyorsan,az az adottság kérdése.
2015. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Talan meg lehet de ez nehez kerdes. De mivel te sajat magadra ertetted ezert szerintem a valasz nem. Ha nagyon akarnal akk biztos eljutnal egy szintre de ugy latom nem tudsz raszanni annyi idot es gyakorlas nelkul nem fog menni. En mar lassan 6 eve rajzolok, festek es az egyik kepem az nem egy hetig hanem egy honapig keszult. Megertem ha nem akarsz ennyi idot eltolteni egy keppel de csak ugy lesz eredmeny ha nem sajnalod a munkat, idot, penzt stb... Az elozo jol mondja, a rajz viszonylag draga hobbi az alapanyagokat tekintve tehat gondold meg h komolyan belevagsz e
2015. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát a digitális drága,de szerintem amíg nem megy kézzel addig ne vágjon bele,hogy táblával majd miket fog alkotni.

A másik,hogy mindig az a nehezebb ,ha valami olyan könnyednek és egyszerűnek látszik,de mégis valahogy tök jó. Na ilyenkor jellemzően nagyon tudott,aki megalkotta:)

Próbálj meg egy portét úgy megrajzolni,hogy csak a minimális mennyiségű vonalat használod kézzel.

Sima körvonal stb.

2015. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lisa77 válasza:
persze
2015. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél:


Tudod mit mondott a rajztanárom mindig? Csak az tud jó/szép leegyszerűsített firkákat rajzolni, aki normálisan is letudná.


Valamilyen szinten tanulható, de ez nagyban függ attól is, hogy van-e adottságod hozzá, és ha igen, milyen mennyiségben. Hasznos ha először másolsz. Na nem a "ráteszem-a-lapot-a-monitorra" típusú másolásra gondolok, hanem a "minta alapján, valamilyen szinten magamtól rajzolok" típusúra. Fejleszti az aránytartást, utána könnyebb tárgyakat lerajzokni (pl egy virágot).

2015. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!