Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A régi némafilmek miért olyan...

A régi némafilmek miért olyan gyorsak, és miért nem játsszák le lelassítva?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy kézzel tekerték, ezért lett gyorsabb normál sebességgel lejátszva. De nem értem, hogyan sikerült minden akkori filmet rossz sebességgel felvenni, illetve miért nem játsszuk le ma kicsit lassítva. (Még ha a frame-rate nem is lesz megfelelő.)

2015. júl. 15. 06:23
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Mert így autentikus.

Legtöbb lejátszó tud lassítani. Némelyik a hang tónusok megtartása mellett is képes erre (vlc mplayer), de van ami nyújtott frameket lassított és nem nyújtott hanggal operálnak (bsplayer).

2015. júl. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben nem volt olyan nyersanyag, ami lehetővé tette volna azt a rögzített képkockaszámot másodpercenként, ami már teljesen a folyamatos mozgás hatását kelti. Vetítéskor választani kellett: vagy darabos mozgás, vagy gyorsítás.

A másik, még zavaróbb tényező, a villogás. A szem tehetetlensége miatt kb 40, de inkább több Hz-es villogás hat folyamatosnak. (a villogás frekvenciáját duplázzák azzal, hogy a fény útját kétszer takarják kockánként, egyszer váltáskor és még egyszer a már álló kockán)


A burleszk filmeknek meg még jót is tett ez, az lenne már furcsa, ha normál sebességgel látnánk.

2015. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon régi kamerákat kézzel tekerték, de ettől nem lassabb lett a felvételi sebesség, csak egyenetlen. A lassú felvételi sebességet, ahogy előttem írták, a lassú negatívok okozták.


"a villogás frekvenciáját duplázzák azzal, hogy a fény útját kétszer takarják kockánként" - ez csak a modern vetítőgépekre igaz.

2015. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!