Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megmagyaráznátok, mire jó a...

Megmagyaráznátok, mire jó a művészet (főleg az irodalom)?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 18:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért nem érted, mert hülye vagy, bezzeg én, ha az én kutyám kölyke lennél akkor szobrászokat megszégyenítőt szarnál!!444!4!!


Viccet félretéve, elsőkörben én is idegenkedtem tőle, mert szerintem ha valaki egy kicsit is komolyan veszi ezt a művészet témát akkor szembesülnie kell azzal, hogy rengeteg az álértelmiségi, "túljátszomaszerepem" bohóc.

Már az általános iskolában se értettem, hogy miért is akarják nekem megmondani és miért is néznek hülyének, ha azt mondom, hogy Petőfi költészete számomra semmit nem jelent(most írtam valakit).

Magyarul be akarják határolni azt, ami szerintem pont az, hogy a szabadságról szól.

Ne mondják már meg nekem, hogy mit kell gondolnom és ne hallgassam már azt, ha nem egyező a véleményem, hogy mekkora egy hülye vagyok és menjek akkor való világot nézni.

Na mindegy, ezt szerettem volna leírni és ha ezt lebontod róla akkor rájössz, hogy a művészet nem olyan rossz dolog és valójában gondolatok, érzések, élmények közlése egy olyan nyelven, ami közös, de valahogy mégis mást jelenthet mindenkinek.

És pont ettől olyan jó!

2015. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi haszna közvetve nincs ha erre gondolsz. De ugye az emberi életnek jobb eset más értelme is van, mint hogy pénzt keressünk, b.sszunk, együnk, igyunk stb. A művészet pedig elég jól képes kielégíteni ezeket az igényeket. Persze van aki nem fogékony rá, az addig folytatja az előbb felsoroltakat, amíg meg nem hal.
2015. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alkotónak önkifejezési forma, az alkotás öröme. A befogadónak esztétikai élmény, vagy csak egy kis gondolkodás menet elindítója, esetleg ihlet adója.
2015. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tudod ugye, hogy a filmek is a művészetek közé tartoznak. Arra jó a művészet, hogy kikapcsol, szórakoztat. Menj el remetének, ha nem tetszik!
2015. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azért elég sok filmet nem sorolnék a művészet kategóriába.
2015. júl. 31. 00:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy valami pocsék-e.
2015. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
dehogynem. nehogy már az alkonyat művészet legyen
2015. júl. 31. 23:40
 8/19 xp ali ***** válasza:
Állítólag(!) az életminőséget javítja. Néha hihető, néha nem. :)
2015. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszi
2015. aug. 1. 21:51
 10/19 anonim válasza:

Csak azért, mert valami vers, szobor, könyv, vagy éppen film, még nem lesz művészet. Tökéletes példa erre amit mondtál te is, az alkonyat. Ez nem azért született, mert valamit ki akar fejezni, hanem mert volt aki fizetett érte, voltak befektetők, akik később hasznot akartak belőle. Vagy éppen egy vers: "Példa képpen ezt a verset írom/Remélem hogy ezt látom majd sok síron" Látod? Körülbelül félperc alatt összehoztam én is egy két soros vers, ettől ez még nem művészet.

Olvasd el Karinthy Frigyes Cirkusz című novelláját! Ha megérted, miről szól, látni fogod hogy milyen a művészet.


Tehát a művészet valami olyan, ami azért készült, hogy valami mást is mutasson, nem csak ami ott van.

2015. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!