Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érezte már valaki azt, hogy a...

Érezte már valaki azt, hogy a könyvek (főként szépirodalom) más társművészetek menedéket nyújtanak számára? Vagy amelyikben saját érzelmi-gondolati világát fedezi fel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 2. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
az első kérdést nem értem, a másodikra meg nem a válaszom
2015. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat olvasok, és 5.000 könyvünk van, minden témában.

A mindenkori hangulatomnak megfelelően veszek elő egyet.

Megnyugtat, elgondolkodtat, van amelyikkel egyetértek, van amelyik írójával vitatkoznék. (Már ha lehetne)

2015. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon ki tud kapcsolni az olvasás, leköt, elfelejtem a gondjaimat. Mindig beleélem magam egy-egy szereplő bőrébe. És olyat is éreztem már, mintha a saját gondolataimat látnám.
2015. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt jelenti a menedéket nyújt számára elgondolásom szerint, hogy egy adott élethelyzetben úgy olvassa, mint a más a Szentírást. Adva van egyfajta lelkiállapot, amelynek megfelelő könyvet vesz elő, így megtapasztalhat olyan szinteket is, amely távol esik attól, ahol ez a közösség mozog.

A saját fájdalmaidat vetíti ki, aminek hatására megtisztulsz, feloldja a mélyen szunnyadó rejtett érzelmeidet, felszínre hoz dolgokat. Pszichoanalitikusok mondják, hogy a fájdalomtól való megszabadulás egyik lehetséges módja, hogy kiírjuk magunkból vagy más módon próbálunk a terhektől megszabadulni. Így lehet a zene, a könyv, a színház, a filmek, a festészet egyfajta menedék.


A második válaszolónak gratulálok a gyűjteményetekhez. Melyik szerzővel vitatkoznál kedves válaszoló?

2015. aug. 2. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!