Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A pasztell kréta a használat...

A pasztell kréta a használat során rengeteg port hagy a papíron. Hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés
Csak olyan válaszoljon, aki maga is pasztellozik és hasonló gondjai vannak.

2015. aug. 8. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a monopol radírt (nem húzva, csak finoman a felülethez nyomkodva)... de olyat is hallottam már, hogy szikkadt kenyérbélből galacsint kell gyúrni és azzal "gurigázva" le lehet szedni.
2015. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Én minimálisat húzok a papíron és azt satírozom el szivaccsal és ujjal (de csak bőrt szoktam azzal rajzolni, de meglepően természetes hatást kelt).
2015. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minimális "húzás" Milyen az? Ha határozott színt akarsz létrehozni, fogni kell a pasztellnek. Első! Köszönöm a tippet,kipróbálom.
2015. aug. 8. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen le szoktam fújni róla, de általában elkenem egy részét. A monopol meg tényleg hasznos, bár én erre még nem használtam, viszont kisebb és potosabb radírozásra nagyon jó, nem csak pasztelnál, és nem hátrány, hogy nem hagy radírmorzsát maga után.
2015. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy attól is függ, hogy mennyire porlik, hogy milyen minőségű. Minél jobb, annál kevésbé.
2015. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!