Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok segíteni pár kérdésbe...

Abel0104 kérdése:

Tudnátok segíteni pár kérdésben a Légy jó mindhaláligbol? 3. Mit "keres" a regényben Csokonai, a költő? 8. Miről van szó? Lurti - Coetus - Krajcár - Reskontó -

Figyelt kérdés
Móricz Zsigmond - Lé jó mindhalálig

2015. aug. 14. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Misi egy Csokonai életéről szóló könyvet vásárol a mű elején.


A másikat nem igazán értem :D Hol miről van szó?

2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem dögöljön meg nyilasmisi, és röhej hogy az irodalom oktatás leragadt a XIX. században
2015. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A reskontó egy sorsjegy szerűség amit ez a balf..a.sz elhagyott.
2015. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg Google a barátod
2015. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csokonai a példaképe Nyilas Misinek, mert ő is debreceni, szereti a költészetet, meg elég nyeszlett egy csóka volt (ez így konkrétan nincs benne, de se Csokonai, se Nyilas Misi nem egy izompacsirta.)

A reskontó az a cetli, amiből a probléma van, hogy elhagyta, mert az idős vak bácsi, akié volt, nyert vele a lottón és ezzel tudta volna igazolni. Aztán kiderül, hogy nem is elhagyta a Misi, hanem ellopta tőle a Török Jancsi.

A krajcár egy kis értékű pénz volt.

A lurti gondolom a lutri, az a lottó akkori neve.

A coetus tudtommal kefélést jelent latinul, ez biztos, hogy benne volt???

2015. szept. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!A döntés is benne volt a könyvbe!
2015. szept. 6. 01:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Coetus is benne volt!
2015. szept. 6. 01:07
 8/8 anonim ***** válasza:
na most megnéztem, a coetus szerintem a kolesz így a szövegkörnyezet alapján (eltévesztettem, mert a coitus jelent kefélést, de tök vicces most így olvasni a regényt, hogy "Orczy meg Gimesi a coetusban vannak" :D)
2015. szept. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!