Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészek/rajzosok?

Művészek/rajzosok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki, melyik ceruzát szereti jobban használni, és miért. Tehát érvekkel alátámasztva.

Erről a két ceruzáról van szó:


LYRA: [link]


KOH-I-NOOR: [link]



2015. aug. 23. 22:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg más márkát jobban szerettek, azt is leírhatjátok. Illetve azt is, hogy miért az nyerte el a tetszéseteket!
2015. aug. 23. 22:52
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
A márka teljesen mindegy. Én a tescoban is kapható sünis meg stabilo ceruzákkal is tökéletesen elvagyok, azokból meg van itthon H-stól egészen 6B-ig.
2015. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2015. aug. 24. 14:33
 4/10 anonim válasza:
53%
próbáld meg a szénceruzát is nekem nagyon tetszik főleg az árnyékolásnál válik be, nehezen törik el nem gyenge már 3 éve használok szénceruzát ,megéri az árát.
2015. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Semelyik hétköznapi ceruzát nem szeretem, mert nem lehet velük túl szépen árnyékolni, visszaadni a képet. Szerintem azok leginkább csak egyszerű gyerekrajzokhoz jók.

A fent említett kettő közül akkor már a koh-i-noor jobb, legalábbis nekem jobban bevált, szebben fog és könnyebb hegyezni.

Amúgy én is a szénceruzát vagy a fekete tömény grafitot ajánlanám. Sokkal szebb rajzokat lehet vele alkotni. Én a grafitot gyakrabban használom, mert a szén puhább, porhanyósabb, talán pont emiatt még jobb is, de szerintem nehezebb vele bánni, mint a grafittal.

Lefényképeztem az én kedvenc ceruzáim:

[link]

Bal oldalon különböző szeneket látsz. Amik ceruza kinézetűek, csak nincsenek kihegyezve, azok szénceruzák, a becsomagoltak pedig tömény szenek. Jobb oldalt a fekete a tömény grafit, az én kedvencem.

2015. aug. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Kedves előző, aki jól tud rajzolni, az a kérdésben említett ceruzákkal is tökéletesen képes tónusozni. Rohadtul nem igaz, hogy csak gyerekrajzokhoz való. Aki tud, az bármivel tud.
2015. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván, aki jól rajzol, bármilyen ceruzával jól rajzol. Én csak azt mondom, tömény grafittal vagy szénnel egyszerűbb szebb képet alkotni, mert könnyebb árnyékolni.
2015. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tisztázzuk, nem most kezdek rajzolni, már egy ideje csinálom,illetve tanulom is.

Arra voltam kíváncsi, hogy ki melyikkel, miért szeret jobban rajzolni. Sokat gondolkodtam melyik lehet "jobb", ezért tettem fel a kérdést.

Sok ceruzát kipróbáltam én is, nekem legjobban ez a kettő jött be. Szénnel is rajzoltam már...

Nekem is van olyan készletem, amelyben van szén, szénceruza, monopol stb..

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ezek a ceruzák amolyan ,,gyerekrajzok"-hoz "jók"...

Nagyon-nagyon sok művész van neten, nézegess a rajzaik között...nem csak gyerekek..;)

2015. aug. 25. 23:41
 9/10 anonim válasza:
100%

KOH-I-NOOR

Abból is leginkább a 3B-set. Nekem az jött be a legjobban, mert 3B-vel nagyon erősen és nagyon világosan is tudok rajzolni, + könnyű elkenni.

2015. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Cretacolor. 5H-tól a 9B-ig.

:)

2015. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!