Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik zenekar énekesének van...

Melyik zenekar énekesének van a legszebb, legérthetőbb kiejtése? Valaha, nem csak maira gondoltam.

Figyelt kérdés
A Szörényinek? A Nyerges Attilának? Kinek?

#együttesek énekesei #szép kiejtés #érthető szöveg
2015. aug. 25. 00:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ákos. Ő kb. úgy artikulál, mint a Speakboard, hogy még a hülye is megértse.


más kérdés, hogy az ő szövegein nem érdemes semmit megérteni.

2015. aug. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Inkább olyasvalakire gondoltam, akinek a szövege mond is valamit.(Attól függetlenül, hogy az tetszik-e.)
2015. aug. 25. 01:07
 3/14 anonim ***** válasza:
annak, hogy ki hogyan ejti ki a szavakat mi köze ahhoz, hogy milyen szöveget mond?
2015. aug. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as; igazán nem tudom, hogy mit tudok erre mondani; egyáltalán, mit lehet erre mondani.

Gondolkodom rajta, hogy szépet és kedveset lehetne, hogy érthető is legyen, meg igaz is.

2015. aug. 25. 01:21
 5/14 anonim ***** válasza:

ezt a hozzászólásodat pláne nem tudom értelmezni. még egyszer feltenném a kérdést, hátha megérted:


az, hogy valakinek milyen a kiejtése, hogyan szaval el egy VERSET, annak mi köze van hozzá, hogy az a VERS milyen minőségű? a boci-boci tarkát is el lehet szavalni gyönyörű kiejtéssel, és a ki viszi át a szerelmet c. verset is elmondhatod zárt szájjal, rondán, artikulálatlanul.

2015. aug. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egyébként Frank Sinatra gyönyörű technikával, artikuláltan képezte a szavakat, pedig a dalait más írta, és a szövegek sem voltak éppen schilleri színvonalúak. érted.
2015. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen; el lehet ezt is így is-úgy is, azt is így is-úgy is; de minek?


Vegyük az ideális esetet, hogy valamit ki is akar fejezni, át is akar adni, nem csak szórakoztatni.

Mert mondjuk József Attila versét inkább ne szavaljuk helytelen kiejtéssel. Nem úgy írta, a magyar beszédhangok nemigen ejthetők zárt szájjal.


Arra gondoltam, hogy a kiejtés nem önmagáért van, és talán a felhozott példákból sejteni is lehetne.

Meg aztán zenekarra is gondoltam, amiben az énekhang az egyik hangszer, nem magában attrakció enekesekre.

Szerintem Ákos is, Sinatra is mű, steril, akármilyen szépen is adják elő azt amit. Csináltak; nincs rá jobb szó.

Ha már amerikairól beszélünk, az Alice's Restaurant irodalmibban artikulált és élő szöveget szemléltet.


Maradjunk a magyaroknál, azok vagyunk.

2015. aug. 25. 02:02
 8/14 anonim ***** válasza:

azért Ákos és Sinatra között nem kevés minőségbeli különbség van, ha csak a zeneiséget és a technikát vesszük is alapul...


nos, továbbra is azt gondolom, hogy a kérdés hibás, mert két teljesen különböző dimenzióról van szó. de ám legyen. szóval olyan énekeseket keresel (miért kéne mögöttük automatikusan egy zenekarnak lennie? nem lehetnek szimplán előadóművészek?), akik jó szövegeket is énekelnek. esetleg szűkítenéd MÉG a kört? a szöveg az ő személyes produktumuk kell legyen? vagy énekelhetnek olyan szövegeket is, amiket mondjuk hivatásos költők, dalszövegírók írtak meg? ugyanis szerintem az énekes előadóművészethez nem feltétlenül tartozik az, hogy az adott embernek költői vénával is rendelkeznie kell. tehát, hogy gondoltad?


u.i. Nyerges Attila az Ismerős Arcokos fazon? hát ő hogy kerül ide? a hangja képzetlen, a zenéi pedig alsó hangon is unalmas, egysíkú, egyszerű kis beatdalocskák. és engem baromira nem érdekel az ideológia, pusztán zenei szempontból figyelem.

2015. aug. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gregor Józsefre és Melis Györgyre szavazok. (Isten nyugosztalja mindkettőjüket!)


Az operával sokszor az a bajom, hogy nem lehet érteni a szöveget, mert a szövegartikuláció kárára éneklik ki a hangokat.

Gregornál és Melisnél ilyen nem volt. Ők úgy tudták kiénekelni, azt, amit ki kellett énekelni, hogy érthetően artikulálták a szöveget is. Ráadásul több nyelven.

https://www.youtube.com/watch?v=Ay3eNEbs6GE

Emellett mindketten énekeltek más műfajokban is, nem csak operát.

2015. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nyerges úgy jön ide, hogy a szavak végén pontosan érthetően hallani a t-ket, d-ket, amiket másoknál nem.


Azért csak zenekarban éneklőről legyen szó, mert most éppen azon gondolkodtam; majd máskor lehet szó, vagy valaki más esetleg föltehet egy kérdést az egyedüli énekesekről.

2015. aug. 25. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!