Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell gyorspengetni?

Hogyan kell gyorspengetni?

Figyelt kérdés

Fel eve kezdtem el gitarozni, minden nap orakat jatszom, es beleutkoztem abba az akadalyba, hogy nem tudok gyorspengetni

(alternate picking). Gyakoroltam, de nem igazan megy, nem pendul meg a hur, es ez zavar. Tudnatok mondani tippeket, vagy valami hasznosat arrol, hogy hogyan kell gyorspengetni egy huron, es aztan kesobb tobb huron, amikor pl. Arpeggiozok vagy skalazok?



#gitár #elektromos gitár #gyorspengetés #alternate picking
2015. aug. 28. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Csillió oktatóvideó van a youtubeon.
2015. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azon múlik, hogy milyen pengetőt használsz és hogy fogod.

Javaslom, hogy próbálkozz 1mm-es, hegyes kialakítású tortex pengetővel... A hegye csak 3-4 mm-re lógjon ki az ujjaid közül és enyhén fordítsd el (a pengető síkja ne legyen teljesen párhuzamos a húrral).

2015. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy nélkül. Nem kell túlgondolni. Játszd úgy ahogy neked kényelmes és ahogy neked megy. És nem kell hinni az okosoknak hogy csuklóból kell gyorspengetni. Számomra az a jó technika ha karral és ujjal rásegítek. De gyakorold, ki fog alakulni.
2015. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2015. aug. 28. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Használj metronómot. Addig gyakorold egy lassú tempóban, amíg nem lesz szép, egyenletes a futam, utána emelj néhány BPM-et, és így tovább.
2015. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!