Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a legjobb scifi antológ...

Melyik a legjobb scifi antológia, ajándékba venni?

Figyelt kérdés
A Galaktikák már megvannak; valami novellagyűjteményre gondoltam, de nem ismerem eléggé a műfajt, hogy tudnám kik a legjobb magyar írók.

#novella #sci-fi #antológia #magyar scifi írók
2015. szept. 6. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Magyar írókkal nincs igazán jó antológia jelenleg a piacon. Az AdAstránál megjelent a Falak és a 2045, de ezek a legjobb esetben is csak középszerűek a molyos értékelések szerint. Ha mindenáron antológiában gondolkodsz, akkor a klasszikus Szívélyes Fahrenheitbe belenézhetsz (Asimov szerkesztette, amerikai szerzők vannak benne talán a hetvenes évekből), de ezen kívül nincs olyan, amit jó szívvel ajánlani tudnék, a Cherubion sci-fi antológiáiban is inkább az a szerencse, ha sikerül kifogni egy-egy valóban jó történetet.


Fantasyben kicsit jobb a helyzet, a cherubion/magus antológiák mondjuk ott sem sokkal színvonalasabbak, de a kétkötetes Legendák (Robert Silverberg a szerkesztő) elég jó, illetve idén megjelent a Zsiványok is a Fumaxnál, amit mindenki dicsér.

2015. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Azért jobb szerintem az antológia, mert abban többféle témájú írás lehet, biztos van benne 1-2, ami tetszik. Egy könyvben meg az egy helyzet nem biztos, hogy éppen akkor jó , és tetszik.

2015. szept. 6. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mire gondolsz, de ez csak akkor működik, ha az adott novellák egyébként jók a saját műfajukban. Közben eszembe jutott, hogy e-könyvben még létezik az SFmag 10 és az SFmag Antológia 2011 is, részben magyar szerzőkkel (előbbi ingyenes), de itt is eléggé hullámzó a színvonal.


Ha biztosra akarsz menni és ragaszkodsz az antológiához, akkor derítsd ki, hogy szereti-e a fantasyt akinek ajándékba szánod, illetve hogy megvan-e már neki, és vedd meg a Zsiványokat, azzal nagyon nem tudsz mellélőni.

2015. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz, megpróbálom kipuhatolni.
2015. szept. 7. 01:11
 5/7 yuda ***** válasza:

Asimov: Alapítvány.

Keres rá.

Aki olvasta, még nem hallottam, hogy jobbat talált volna. :)

2015. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz; szerintem Asimovot szereti, az nagy valószínűsággel megvan neki.


De hadd kérdezzem meg, mi a vélemény Erdei Grünwald Mihály A fegyverek halála és más történetek- ről?

2015. szept. 7. 16:31
 7/7 anonim válasza:

Az #5-osnel van a pont


En az Alapitvanyt vennem. Csak hogy kideruljon ki is az oszver.

2016. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!