Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha utálom a cigány kultúrát,...

Ha utálom a cigány kultúrát, rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

Nincs bajom a romákkal/cigányokkal (ki hogy szereti), egyik legjobb barátom is cigány (ő utálja a roma szót), de egyszerűen frászt kapok a zenéjüktől, dallamaiktól (főleg tömegközlekedési eszközökön bömböltetik), egyesek öltözködésétől (rózsás, fodros-bodros), egyesek hanghordozásától, hangerejétől stb.


Nem gondolom, hogy a magyar, vagy bármely másik kultúra jobb/szebb/különlegesebb volna és jobb szeretem az embereket egyénenként megítélni (nem a csoporttól függően, ahova tartoznak), viszont a roma kultúra úgy ahogy van egyszerűen taszít..


Ettől rasszista vagyok?



2015. okt. 4. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

"Nem gondolom, hogy a magyar, vagy bármely másik kultúra jobb/szebb/különlegesebb volna..."

Ennyi. Hogy neked mi tetszik és mi nem, az a te szíved joga.

2015. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Tudatlan vagy. Ha ugyanis nem így lenne, nem utálnád. Mindössze nem használnád - esetleg.
2015. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hogy lehet egy kultúrát "nem használni"?

Egy kalapáccsal el tudom képzelni, hogy "nem használom", de egy kultúrát? Eddig sem írtam cigány zenéket, ha erre gondoltál..

Megtennéd, hogy felvilágosítasz, okoska mester?

2015. okt. 6. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló kicsit fejtsd ki jovban, mert ez akkora hülyeség amit írtál.. :)

Amúgy ettől nem vagy rasszista.

De előre szólok, ha telivér cigány a haverod, akkor azt viszont tartsd észben, hogy a vér nem válik vízzé.

2015. okt. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Cigány kultúra nincs.
2015. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!