Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc (képző) művészeti korszakotok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik művészeti irányzatot/korszakot tartjátok a legérdekesebben, legszebbenk, hozzátok legközelebb állónak stb.

Elsősorban a festészetről, építészetről és szobrászatról alkotott véleményeteket várnám, de jöhet az irodalom, zene, filozófia, bármi. Kérlek indokoljátok is meg, hogy miért tetszik egyik vagy a másik.


Ha valakit érdekel én is leírom.

Előre is köszönöm a(z értelmes) válaszokat.



2015. okt. 17. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Reneszánsz, manierizmus, és nagyon kedvelem a Preraffaelitákat is.

Tetszik a realizmusuk, de a témák is, amelyeket felhasználtak. Pl ezért a realizmus nem annyira jön be, mert a témáit unalmasnak találom.


Neked?

2015. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem (szinte) mindegyik korszakból van valami ami nagyon tetszik, de a legjobban a gótikát szeretem. Nyilván az építészete ragadott meg, hiszen nem alkotott nagyot a festészet terén. Egyszerűen csodálatosnak tartom, hogy a 13. században, az akkori tudomány fejlettségével olyan remekművek maradtak ránk, mint a Notre Dame, a Kölni Dóm vagy a Reims-i Katedrális.

Festészetben pedig az impresszionizmus a kedvencem. Nagyon tetszenek a témái, amit a mindennapi életből merítenek. És szeretem, hogy egynek (ekkor készült képnek) sem a részleteiben vagy kidolgozottságában van a varázsa, hanem az egészében. Monet Felkelő nap impressziója c. festménye elbűvöl.


Köszi a választ, ment a zöld kéz. Azért még írhat akinek van kedve :)

2015. okt. 17. 18:03
 3/5 veterán vas ***** válasza:

A barlangrajzok kora. :)

Egyszerű látásmód, kevés szín, a kontúrok, árnyalatok hiánya, szóval, maga a megtestesült "minimal art".

Nincsenek fennkölt kérdések, hogy pl. "mire gondolt a Mester" vagy hogy "milyen társadalmi kérdés indukálta a művészt?"


Ja, és qrvanehéz ellopni. ;)

2015. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A romantika.
2016. aug. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem festészetben a velencei reneszánsz,a manierizsmus, németalföldi festők.Bitticelli, Bosch és Jan van Eyck művei nagyon tetszenek.

Szobrászat az ókori görög hellenizmus kora.

Építészetben a gótika.

2016. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!