Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Orvosi pálya mellett hogyan...

Orvosi pálya mellett hogyan lehet valakinek művészi pályafutása is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy orvosi pálya mellett lehet építeni írói-költői "karriert" is? (Rólam lenne szó, pár tanárom tehetségesnek tartott anno költő-írói pályára is)

Van erre esély? Ha igen, hogyan?



2015. nov. 16. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mirigyekről még nem olvastam verset...

Írhatnál az emberi szervezetről.

2015. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugisabb ügyeletekben írogatsz. Ez még oké.


De kell egy másik személy, házastárs, személyi titkár, menedzser, akárki, aki kézben tartja a dolgokat, tárgyal folyóiratokkal, kiadókkal, és naponta nyüzsög a nevedben a facebook megfelelő bugyraiban.


Ezek olyan dolgok, amiket meló mellett amúgy sem nagyon lehet hatékonyan csinálni, orvosként meg főleg nem lesz rá időd, szerintem.

2015. nov. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te lehetnél az első, aki a diagnózisokat versbe önti. Csak az tényleg kemény volna.
2015. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van ilyenre példa:

[link]

2015. nov. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én programozói pálya mellett kezdtem el festőit kiépíteni. Ugyan még sosem volt kiállításom és nem nagyon adok el képeket, de így is elmegy az alkotással szinte minden szabadidőm: nagy elszigeteltségben élek és napi 4-5 órákat alszom. Esélyed van rá, persze, de ha még életed során be akarsz ezzel robbanni, akkor vagy nagyon termékenynek kell lenned, vagy kell valaki, aki mindig mögötted áll és segít.
2015. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vannak, akik olimpiákat nyernek, miközben orvosként praktizálnak.. szóval pár vers szerintem tuti belefér.
2015. nov. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lénárd Sándor például végzettségét tekintve orvos volt (és tudtommal élete végéig praktizált is), de nagyon jó könyveket írt szerintem, és nem mellesleg a Micimackót is õ fordította le latinra. Amikor Brazíliában letelepedett, onnan volt pénze házat venni, hogy megnyerte a brazil állami televízió zongoraversenyét, szóval sosem lehet tudni, hogy éppenséggel milyen képességednek veszed hasznát, jó dolog sokoldalúnak lenni.
2015. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De vannak persze nála híresebb példák is: Csáth Géza, Csehov, vagy éppen sir Arthur Conan Doyle.
2015. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És fogorvosi mellett könnyebben lehetne szerintetek?
2016. febr. 10. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:
csakis a gégészek írhatnak, a többieknek nem fér bele az idejébe!
2016. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!