Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen stílusban írjam meg a...

Milyen stílusban írjam meg a színházi élménybeszámolót?

Figyelt kérdés
Egy színházi pályázaton azt a feladatot kaptam, hogy egy fogalmazás formájában írjak egy előadásról, ami tetszett, és leírjam, hogy miért tetszett, mi tetszett benne. Az lenne a kérdésem, hogy ezt írhatom úgy, mintha egy kritikát (persze pozitívat) írnék, és rátérhetek egyes jelenetek fontosságára, amik szerintem kiemelkedőek, és esetleg a színészekre? Milyen szempontok szerint írjak, tudtok ötleteket mondani? Fontos lenne, mert a színházigazgató fogja elolvasni... Előre is köszönöm a segítséget!

2015. dec. 2. 23:47
 1/2 anonim válasza:

A saját stílusodban írd, ez a legfontosabb. Kerüld a közhelyeket, amik bármelyik előadásra ráillenének. Emlékezz vissza, hogy milyen érzést keltett benned a darab, és arról írj, a tartalmát igazából csak annyira említsd amennyire muszáj. Azt el tudják olvasni bárhol. Ne próbálj semmilyen "stílusban" írni, hanem (kulturált keretek között persze) úgy írd le, mintha egy barátodnak mesélnél róla.


Szerintem. :)

2015. dec. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. dec. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!