Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok Varró Dánielről,...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Mit gondoltok Varró Dánielről, és verseiről?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla alatt értem a személyiségét pl.

2016. jan. 19. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem ismerem a verseit, de ami a kisdiákok tankönyvében van, az borzalmas és felháborító.
2016. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
gyerekes giccsel locsolt génmanipulált táposcsirke ízű langyos lé
2016. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kapj egy értelmes választ is:


Van egy-két eltalált verse, pl.: Urbánus költő a virágoskertben. Vagy a Túl a maszat-hegyen összességében nem rossz. De én se tartom sokra, és amennyire emlékszem, magyar szakon legtöbb évfolyamtársam vaqy tanárom így volt vele. Azért említem őket, mert ők azok, akik olvasnak is verset az ismerőseim közül. Amikor azok szidják Varrót, akik utoljára 5.-ben olvastak verset, na az is érdekes dolog. Szóval én úgy emlékszem, mások se voltak oda érte. Nádasdy ugyan dicsérte, de hát ő tanította, mit mondott volna, hogy úgy sz*r, ahogy van? Én se szidnám a volt tanítványom. Szerintem amúgy a formához nagyon ért, a stílusparódiák nagyon mennek neki, de igazából saját gondolata nincs, én ezt hiányolom. Persze egy-két dolog igen, de azok általában klisék, túl mély gondolatokat nem hallottam tőle, pedig 2 kötetét is olvastam (felnőtteknek és gyerekeknek valót is). Volt egy olyan barátom, mint ő: remek verseket írt, de semmi mély mondanivaló nem volt benne, sőt, viccverseket írt. Ő utólag bevallotta, hogy azért, mert a valódi gondolatait nem meri publikálni, mert fél, hogy mit fognak róla gondolni. Varró szerintem szimplán csak nem rendelkezik ilyenekkel. Sokaknak tetszik a szóhasnálata is, ahogy a mondatokat csűri-csvarja, de szerintem ez kb. a Romhányi-színvonal, olyan, mintha valakinek a Flinstone család lenne a kedvenc verse. Én is bírom Romhányit, de azért akinek ez a kedvence, az azért nem sok verset olvasott. Egyébként lehet, hogy azért, mert én nyelvészetet tanultam, de nem tartom hű de nagy dolognak, hogy valaki ilyen nyelvi fordulatokat tud, mint Varró Dani. A saját testvérem, amikor gyerekek voltunk, azzal szórakozott, hogy rímekben beszélt megszakítás nélkül, órákig, de azért az nem volt költészet.

2018. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségéről meg semmit. Egyszer találkoztam vele gimnazista koromban, elmondta ugyanazokat a poénokat, amiket később egy interjúban is megismételt, és ennyi.
2018. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!