Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vincent Van Gogh Starry night...

Vincent Van Gogh Starry night festménye hogy utal a bipoláris zavarára?

Figyelt kérdés
Mi az ami miatt bipoláris zavart fedeztek fel nála e festménye alapján?

2016. jan. 28. 00:47
 1/4 anonim válasza:

Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de megkérdezhetem, hogy miért gondolod illetve hol találtál arról infót, hogy pont emiatt a fesménye miatt vagy alapján fedezték volna fel, hogy bipoláris zavara volt?

Azt persze tudtam, hogy bipoláris zavara volt, de erről, így még nem hallottam...

Szerintem lehet, hogy volt köze a fesménynek a felfedezéshez, de valahogy nem hiszem, hogy konkrétan a kép miatt fedezték fel nála a zavart.

Talán sokkal inkább a róla fenmaradt beszámolók vagy például a levelei alapján álapíthatták meg, hogy ilyen baja volt.

2016. jan. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van Gogh festményei azt mutatják, a világ egyik legnagyobb festője. Az, hogy volt valamilyen zavara, az ebből a szempontból mellékes. De egyes "kutatók" pénzhiány leküzdéséért belemerülnek, és szétcincálják a képeit. Attól kezdve már nem fogja a műalkotást befogadó számára az üzenetet átadni. Ha egy másik művész hozzátesz, akkor viszont megmarad az élmény.

https://www.youtube.com/watch?v=oxHnRfhDmrk

2016. jan. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy Van Gogh idős korában milyen intézményben volt, azt a helyszínen meg lehet tekinteni. Hogy állapota kihatott festészetére, azt sem lehet vitatni. Ahogy azt sem, hogy ez művészi értékére semmiféle hatással nincs. Lényegtelen, hogy néhány ember mit gondol erről. Az lényeges, hogy jóérzésű, művészetkedvelő és művészetet értő eberek túlnyomó többsége képeit nagyra értékeli. És ennyi elég is.

Abban pedig nemhogy kivetnivaló, de a megismerés vágya mutatkozik meg, ha festészetét és életét tanulmányozva szeretnénk megismerni az embert, összes hibájával, gondjával, betegségével együtt. Ha valaki bármely betegséget nem állapotnak, hanem tulajdonságnak tekint, ott komoly jellembéli problémák lehetnek.

2016. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#2 Én nem mondanám, hogy aki 37 évesen hal meg az idős volt. :)

A többivel egyet tudok érteni, csak nem egészen értem, hogy szerinted ki tekinti tulajdonságnak a betegségét...

Megérdezhetem, hogy ez kinek szólt?

2016. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!