Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek Ady halott ezen a...

Szerintetek Ady halott ezen a képen?

Figyelt kérdés

[link]



Elvileg ez egy post mortem, halál utáni fotó, ami a 40-es évekig volt kb szokás. Még régen, gyerekkoromban olvastam valahol, hogy ez Ady Endréről egy ilyen kép.

Szerintetek ez igaz?


2016. febr. 4. 19:43
 1/5 anonim válasza:
ha halott lenne biztos nem lenne nyitva a szeme meg az a beállás se ugy nézne ki
2016. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adynak ez a post mortem képe:

[link]


Ez alapján mintázta Melocco Mikós a pécsi Ady-szobrot:

[link]


Az általad linkelt fotóról is elterjedt, hogy post mortem, de ez nem valószínű. Ady egy-két napig ágyban haldoklott, mielőtt elment, és a másik post mortem fotón soványabb is az arca.

2016. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. A post mortem képeknek pont ez volt a lényege, hogy élőként próbálták őket beállítani, a szemhéjukat sokszor felragasztották, hogy a szemük nyitva legyen, illetve akinek nem lehetett annak festettek szemet, sokakat állva fényképeztek, külön állványt csináltak ehhez.

Pl ez is egy post mortem kép:


[link]



2.-es:


Nem is tudtam, hogy ez Ady a képen, láttam már ezt a képet valahol, de nem tudtam hogy ez ő.


A neten viszont találtam egy ilyet az általam linkelt képhez:


Márpedig ezen a képen Ady Endre valóban halott! A képet Escher Károly, akkor még amatőr fotós készítette a halott Adyról. Benne van az Ady - A portrévá lett arc című könyvben. Egyelőre még nincsenek pontos adatok a kép készülésének körülményeiről. Csupán az bizonyos, hogy ez is egy post mortem kép.



Csak azért furcsállanám, mert ez egy olyan ismert kép Adyról, még az irodalom könyvekben is van, hogy ez van róla. De lehet sokan nem tudták, hogy ez egy post mortem kép.


Viszont rákerestem arra, amit te linkeltél, azon tényleg Ady van, és jóval vékonyabb tényleg ezen a képen, szóval akkor lehet hogy ez mégsem egy post mortem.


Lehet sosem tudjuk meg, a teljes igazat, de a te képeddel hasonlítva tényleg nem valószínű, mert azon jócskán vékonyabb.

2016. febr. 4. 21:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahogy még utánaolvastam most, kiderült, hogy ez a kép kb 1912-ben készült, míg Ady 1919-ben halt meg. Akkor nem post mortem. Akkor ez tényleg rosszul terjedt el :)
2016. febr. 4. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
én adyról csak egész alakot fürdőgatyás képet láttam, ezt a képet nem tudom letölteni sajnos, láttam már ravatalozós képét is, nagyon bent-koplaló óriás-csont arc, a fürdőgatyásba szexisebb
2016. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!