Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki hozzáértő leírná...

Valaki hozzáértő leírná listában, hogy honnan tudom összeszedni az összes Gyűrűk Ura világhoz tartozó írást, amit J. R. R. Tolkien írt?

Figyelt kérdés
Amiket ismerek a Lord of the Rings 1-3, a Hobbit 1-3. Ezeken kívül hallottam még a Silmarillionról, a Children of Hurin-ról és még valamiről aminek a címére már nem emlékszem. De viszont ezekről egyáltalán nem tudom, hogy vannak tagolva, mik tartoznak bele még a világba.
2016. febr. 7. 00:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most néztem csak utána, hogy a Hobbit könyvben csak egy kötetből áll. (Ugye?)
2016. febr. 7. 00:09
 2/5 TR75 ***** válasza:
2016. febr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjed mondjuk a Hobbittal. Ez egy könyv, viszonylag rövid, és el tudod belőle dönteni, hogy érdekel-e, vagy sem. Azt hiszem eredetileg is ebből nőtt ki az egész Tolkien világ. ("A babó" a régebbi fordításokban)

Aztán természetesen a 3 Gyűrűk ura könyv.


A Szilmarilok, Húzin gyermekei stb. már halála után lettek kiadva a fia által. Ezek általában több fennmaradt kéziratból lett összeollózva, és nincsenek annyira letisztázva. Tehát ezek nem biztos, hogy hozzák A hobbit és a Gyűrűk ura könyvek minőségét, inkább azoknak ajánlott, akik jobban el akarnak a LotR világában mélyülni.

2016. febr. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! :)
2016. febr. 7. 02:35
 5/5 anonim ***** válasza:
A Hobbit és a Gyűrűk Ura olyan regényesebb, kalandosabb, könnyebb olvasmány, előbbi inkább gyerekmese. Ezeken kívül a Szilmarilok, ami a világ teremtését, majd korai történetét meséli el, az Elsőkorban főként, tehát ez egy nagyobb, átszövőbb mű, sok történettel, nagyon sok szereplővel. Ez kicsit nehezebben emészthetőbb, de ha ráérzel a Tolkien-világ szépségére, imádni fogod. A Húrin gyermekei a Szilmarilok egyik történetét tartalmazza jobban, regényesebben kifejtve. Ugyanez megtalálható a Befejezetlen Regék Númenorról és Középföldéről című vaskos kötetben, ami szintén több különálló sztorit tartalmaz, Tolkien fiának jegyzeteivel.
2016. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!