Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen helyeket ajánlotok...

Milyen helyeket ajánlotok Budapesten, amelyek szépek, és érdemes őket lefotózni?

Figyelt kérdés
Régóta élek itt, de most igazából semmilyen gyönyörű hely nem jut eszembe így Budapesten belül. Nemrég elkezdtem fotózni és szeretnék a városon belül fotózgatni gyakorlásképp, csak nem tudom, hol. A Dunapart oké, de kicsit unalmasnak tartom már. Inkább utcákra, színekre, egyszerű dolgokra vagyok kíváncsi. Esetleg ha van valami tanácsotok a dologhoz, akkor írhatjátok:)

2016. márc. 2. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok budapesti, nem is vagyok nagyon oda a városért, de a paneltelepeken kívül mindenhol akad fotóznivaló.

De konkrétan a vár körül lehet igazán szép képeket készíteni.

2016. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én is gondoltam a várra, de valami sokkal inkább "belvárosi életre" utaló dolgokat fotóznék.
2016. márc. 2. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a hősök terét szeretem éjjel kivilágítva. No meg az andrássi út. Nem túl eredeti ötlet ez se, de én nagyon szeretem. Amúgy igazából azt tudom ajánlani hogy járkálj a városban amíg nem találsz jó témát. Bármiről lehet jó képet készíteni, nem feltétlenül kell hozzá szép hely, csak jó szem;)
2016. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

a fotózásnak az is része, hogy megkeresed magadnak a fotótémát. hiszen te tudod, hogy téged mi érdekel, te tudod, hogy milyen a látásmódod, te tudod, hogy mit és hogyan akarsz megmutatni. járd a várost, nézelődj és keress olyan helyeket, amik megfognak, megtetszenek, szívesen fotóznád őket. ez máshogy nem megy. nem véletlenül szokták azt mondani, hogy a téma az utcán hever...


bármit le lehet fényképezni millió és egy féle képpen. van egy csomó tájfotós, akik ezredszer is le tudják fényképezni akár a Dunapartot is újszerűen, teljesen máshogy, mint korábban valaha tették. ha neked nem megy, akkor vagy nem gyakoroltad még eleget, vagy nem tudsz eléggé fotózni. viszont így hiába mondjuk neked akár sorra a tuti ötleteket, ha te egészen mást látsz azokban a helyekben, mint mi - vagy csak egyszerűen nem látod meg bennük azokat a lehetőségeket, mint amik nekünk eszünkbe jutnak róluk...


egyébként egyáltalán nem biztos, hogy feltétlenül szép helyeket kell fényképezni és a nem szép helyekben éppúgy meg lehet találni a szépséget, ha nyitott szemmel jár az ember. szerintem a panel lakótelepeknek is meg van a maguk szépsége. csak meg kell keresni...

2016. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

abszolút egyetértek egyébként, még miközben azt a választ elolvastam, gondolkodtam, hogy nekem igazából egy panelház érdekesebbnek tűnik, mint maga a vár. Nem azért, mert a vár csúnya vagy unalmas, hanem mert nekem egyszerűen többet jelent egy panel, több dolgot vált ki belőlem.

Köszi a válaszokat! :)

2016. márc. 7. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!