Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van valami történeti, történel...

Van valami történeti, történelmi vagy vallási magyarázata annak, hogy az ír (és általában a kelta) táncosok nem mozgatják a kezüket/karjukat?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt voltam a Bretagne-i (Lorient) kelta fesztiválon, és a tévében is gyakran látom ezeket a táncosokat, akik csak a lábukkal járják, de azt aztán gyönyörűen.

Kíváncsi vagyok, van-e ennek valami oka/magyarázata.

Tudtok erről valamit?



2016. márc. 13. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ennek történelmi magyarázata lenne. Szerintem csak arról van szó, hogy a gyors, precíz lábmunka mellett egyszerűen lehetetlen a karokat érdemben mozgatni, és amúgyis csak elterelné a figyelmet a tánc lényegéről.
2016. márc. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kösz a gyors válaszért, de biztos vagyok benne, hogy van valami egyéb magyarázata.

Hallottam a napokban erről valamit harangozni, de csak félfüllel, nem volt időm odafigyelni.

Ezért írtam ki ide a kérdést.

2016. márc. 13. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottam az ide vonatkozó magyarázatot.


Az első válaszoló viszont butaságot mond. A "kézmunka" egyáltalán nem akadályozza, hanem pont hogy segíti a "lábmunkát". Meg lehet nézni egy kalotaszegi legényest, vagy bármelyik magyar szólótáncot. ;)

2016. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát azért a magyar táncok és az sztepptánc lábmunkája között ég és föld a különbség. Sokkal gyorsabb, és sokkal apróbb mozdulatokból áll.
2016. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez mind szép, de a kérdésemre eddig senki nem adott választ!

Nincs köztetek valaki, aki ismeri a kelta, ezen belül is az ír hagyományokat?

2016. márc. 14. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok, hogy a druidák rituális táncából nőtte ki magát. Talán az öltözetük nem tette lehetővé a kar szabad mozgását (gyakran bújtak állat bőrbe).

A kelta mitológiában nagy tiszteletnek örvendtek a fák, különösen a tölgy, talán a fák mozdulatlanságát próbálták megjeleníteni a merev felsőtesttel.

Ezek csak találgatások, ezekből az időkből nagyon kevés történelmi emlék maradt fenn, teljesen hiteles választ kétlem, hogy fogsz kapni ebben a kérdésben.

2016. márc. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!