Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha van párizsi Notre-Dame és...

Ha van párizsi Notre-Dame és reimsi Notte-Dame, akkor miért a párizsi a híresebb, vagy egyáltalán miért van több?

Figyelt kérdés

Ez a "miért van több" része a kérdésnek kicsit furcsán hangozhat.


Notre-Dame = Nagy Asszony?


2016. márc. 26. 15:16
 1/5 anonim válasza:
15%
Szerintem azért híresebb a Notre-Dame mivel 2 mesefilm is készült róla (Notre-Dame-i toronyőr,Scooby-Doo a Notre-Dame-i toronyőr) így hamar elterjedt. És fűződik hozzá legenda is. Meg ugye Párizs a fővárosa Fro.-nak nem pedig Reims.
2016. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Notre-Dame Miasszonyunk, Istenanya, Szűz Mária - ezek az elnevezések Jézus anyjára. Sok ilyen templom van- a névben az szerepel, akinek szentelték.

A párizsi katedrális a világ egyik legszebb épülete, azért híres. A XII. századi, korai gótika legszebb épülete.

[link]

[link]

2016. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

+A párizsi Notre-Dame (franciául: Notre-Dame de Paris) Victor Hugo híres regénye.

[link]

2016. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.

A Wikipédián ez olvasható: "...A mű címe alapján a regény igazi főszereplője a Notre-Dame székesegyház, amely az egyik legnagyobb és legismertebb katedrális a világon..."

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a legtöbben azt hiszik, hogy csak Párizsban van, és úgy emlegetik


- Képzeld, voltam a Notre-Dameban!

- Melyikben?

- Mi az, hogy melyikben?

2016. márc. 27. 01:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

hát rosszul tudják. Például a budai Mátyás templom is Nagyboldogasszony - az is tkp Notre Dame (franciául a "notre" - a mi, miénk, "Dame"- asszony jelentésű szó - vagyis: "Miasszonyunk" ami Istenanya (egyik)

neve.

[link]

De így, hogy "láttam a Notre-Dame-ot", ha ezt hallom, én is a párizsira gondolok először, talán, mert az a leghíresebb.

A bp.-i bazilika Szent István bazilika, mert Szent Istvánnak van szentelve, és ő a védőszentje. De sok Szent István templom van: Gyergyószentmiklós, Sopron, Rákosfalva, Újpest, Debrecen, Százhalombatta, Győr, Kiskunfélgyháza, Pécs, Dunaharaszti stb - és még nagyon sok helyen.

2016. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!