Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sajtóközlemény írásáért...

Sajtóközlemény írásáért mennyit kérhetek?

Figyelt kérdés

Kézből kézbe kapnám érte a pénzt. 1 oldal terjedelmű sajtóközleményeket és PR cikkeket kellene írni, háttéranyagot ad hozzá az illető.

Rég csináltam ilyet, ezért sajnos kiestem a piacból, nem tudom, ma mik a reális árak. Mennyit kérhetek érte?



2016. máj. 6. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt általában cégen belül intézi valaki, ezért nincs igazán kialakult tarifarendszere. Mivel ez inkább szellemi favágás, mint kreatív alkotó munka, így leütésenként 1-2 forintot lehet elkérni.


Mondanám, hogy érdemes lenne fölfelé srófolni az árat, de ha külsőssel csináltatják az ilyen melót, számla nélkül, akkor azt azt jelenti, hogy nem igazán veszik komolyan ezt a területet. Csináltatnak valami, hogy ki tudják pipálni a listájukon, de igazából nagy ívben tesznek a dolognak erre a részére, nem fognak sokat fizetni érte.

2016. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2016. nov. 11. 18:14
 3/3 koczkamate válasza:
Kedves Kérdező! Én szabadúszóként foglalkozom PR tanácsadással már több mint 10 éve. Én magam vagy szövegíró kollégáim készítjük a cikkeket, amelyeket aztán saját sajtólistára terjesztünk, lobbizunk a megjelenésekért és médiafigyelést is végzünk. Csak így egyben, komplexen vállaljuk, ezért én is csak tippelni tudok, hogy mennyit kérhetsz kizárólag a szöveg megírásáért. Ez nagyban függ a témától, a szakértelmedtől, a ráfordított idődtől, stb. Szerintem 5 000 és 50 000 forint között bárhol lehet ez az összeg egy 1 oldalas cikknél. Az első válaszadóra reagálva: én úgy tapasztalom, hogy csak a multicégeknek van erre a feladatra belső emberük, de sokszor ők is ügynökségekhez vagy szabadúszókhoz szervezik ki a feladatot. Koczka Máté, szabadúszó PR tanácsadó
2020. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!