Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Graffiti Rongálás nélkül...

A Graffiti Rongálás nélkül legális?

Figyelt kérdés

Azt találtuk ki a haverokkal, hogy megkeresnénk Budapest legmocskosabb falait és azokról a koszt vizes kefével lesúrolva alkotnánk. Semmi mást nem is használnánk hozzá, csak csapvizet, és különböző méretű keféket. Tehát a koszos és a lemosott felületek adnák ki együtt az alkotást. A technikát leszámítva klasszikus graffitiket csinálnánk(feliratok, rövidítések, figurák, stb), csak mindezt úgy, hogy nem tennénk vele tönkre semmit és nem szemetelnénk. Sőt ha úgy nézzük, rongálás helyett még takarítanánk is :-D

Mi erről a véleményetek?

Örülnétek neki?

Legális ez így?



2016. máj. 27. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem legális. Az sem lenne az, ha nem alkotnátok, csak szakszerűen rendbe hoznátok. Persze a tulajdonos engedélyével megtehető.
2016. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem legális csöppet sem, viszont én megfelelő körülények közt (erről később) bizonyára örülnék neki, nem látom, hogy bárkinek ártanátok vele, sőt. Attól még nem legális, vannak ilyen dolgok. Ha bejössz a kertembe és szépen kigyomlálod, az sem legális, s ha nem szólsz nekem előtte, akkor bizonyára nem is örülnék, de lehet, hogy még úgy sem.

Nekem speciel az iszonyúan ronda és piszkos vonatok igényes graffitijei is roppantul tetszettek mindig is, legalitás ide vagy oda... Sokat dobtak azokon a siralmasan szürke és piszkos kocsikon... A tagelést mindig rondának tartom.


Viszont egy csomó legális graffiti is van, a graffiti nagyon szép és mutatós tud lenni, egyesek meg is fizetik.

De ha a tulaj nem ad engedélyt, akkor nem legális, ez van, bármennyire is látod és látom, hogy szebb lesz a fal. Bár nem mindegy, milyen fal. Valakinek az elhanyagolt házfala kicsit sem az a kategória, mint egy ronda publikus fal. Már nem legalitás szempontjából, hanem az én megítélésem szerint, ami nem tuti, hogy bármit számít, de szerintem más is érzi a különbséget...

2016. máj. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Elméletileg legális.

Nincs ebben közterület rongálás, ami miatt illegális lenne. De ha valakinek a házának mentek neki abból lehet probléma, még ha csak víz is.

Abban egyetértek hogy mikor ész nélkül csak monogrammokat firkálnak az nem szép, meg mikor gyűlölködő/trágár szavakat fújnak fel, de ha igényesen kidolgozott mű akkor nem igazán zavar. Ez jópofa, tetszik: [link] Ezt viszont inkább hanyagolgjuk: [link]

2016. máj. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben a tulajdonos engedélye kell.

Más kérdés, hogy ki mit csinál, ha megtudja... de én inkább előtte kérdezném.

2016. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem önmagában nem illegális. Ha beleírsz a retkes busz oldalán lévő porba, nem követsz el semmiféle szabálysértést, legfeljebb valaki beszól érte. A graffiti fogalma a szigorított Btk. szerint az, ha felületképző anyaggal írsz meg valamit - tehát lényegében krétával sem írhatnál a betonra... mégsem hívják Rád a rendőröket.

Az ötlet jó; lehet, hogy nem tetszik egyeseknek, mert miért nyúlsz hozzá bármihez is, ami nem a tiéd, viszont nem rongálsz vele. Viszont azzal mindenképpen számolni kell, hogy néha ugyanúgy futni kell, mintha festenél... specializálódhattok éjszakai hadműveletekre is. Feltűnőbb, de kevesebb ember mászkál... a rendőröknek meg lehet mondani, hogy csak takarítotok, mert nem tetszik a retek.

2016. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha a rendőrök kijönnek, és azt mondjuk, hogy jófejségből takarítunk bevihetnek/megbüntetnek vagy max annyit mondanak, hogy hagyjuk abba és távozzunk a környékről.
2016. máj. 27. 18:03
 7/10 A kérdező kommentje:

*?

Kérdőjel lemaradt.

2016. máj. 27. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem követsz el szabálysértést, úgyhogy elvileg nem piszkálhatnak meg érte a Btk.-ra hivatkozva. Az más kérdés, hogy vannak jópáran, akik jócskán túllépik a hatáskörüket, és flegma bunkók még akkor is, ha nem csináltál semmit... jobb rendőrökkel nem találkozni. Se biztonsági őrökkel. Amúgy meg hívd fel a rendőrséget és érdeklődd meg tőlük, hogy ebben az esetben létrejön-e szabálysértés, és illegális-e, amit csinálni akartok. Szerintem kb. ez a legtisztább.
2016. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor még ma este írok e-mailt a rendőrségnek és megérdeklődöm, hogy legális e az ötletünk. Ha legális, akkor nyári szünetben kezdjük is az alkotást.


köszi :-)

2016. máj. 28. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Jó ötlet a mail, de szerintem random megkérdezheted az első rendőrt is, aki épp ráér... kétesélyes a dolog, de a Btk. tudtommal nem bünteti, büntetheti, mivel nem rongálsz, és nem felületalkotóval tevékenykedsz.

A krétázásért büntethetnének, mégsem teszik, ugyanakkor a matricaragasztás is - elméletileg - illegális...

2016. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!