Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen anyagra szokás tipikusa...

Lilmun kérdése:

Milyen anyagra szokás tipikusan még akvarellel festeni papíron kívül?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 20:50
 1/5 anonim válasza:

semmilyenre

vagy kartonra

2016. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
előző vagyok - azt még hozzátenném,hogy vászonra ne
2016. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vászonra inkább temperával, lehetőség szerint hígítás nélkül. Aquarellel papírra, aquarellpapír, karton, dipa (bár ez nem feltétlenól túl jó), akadémiapapír. Én régebben próbálkoztam textiliára, de az nagyon szétfolyt. Ami nem jó, az a merített papír.
2016. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az akvarell alapvetően is elég kényes technika, még papírok közül sem mindegy, mire festesz. Példának okáért egy Ingres vagy egy Dipa alkalmatlan rá, hullámosodik és itatóspapírként viselkedik.

Ezért vannak kitalálva az akvarellpapírok: van tartása, nehezen ázik át, megfelelően enyvezett, és nem fakul rajta a szín.


Más anyagokon nekem nem igazán működött megfelelően, mert ami szívja a vizet (pl.: gipsz, glettelt fal, textil, karton, stb.), azon hajlamos fakulni, ami pedig nem szívja, azon lepereg. Persze kísérletezni mindig lehet.

2016. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor lehet találtam egy új anyagot, ami nagyon alkalmas rá :D
2016. jún. 8. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!