Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék fejlődni rajzila...

Hogyan tudnék fejlődni rajzilag, milyen fontos lépéseket kell tennem az ügyben? 23F

Figyelt kérdés

Jelenleg ez a galériám:


[link]


Minden nap rajzolok, ez az életem. Rengeteg könyvet elolvastam a rajz világáról, művészeti iskolába jártam. Kérdésem, hogyan tudnék még fejlődni? Hogyan vélekedsz rajzaimról?


2016. jún. 23. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Művészeti iskolába jártál, voltak szakavatott tanáraid, megismerhetted a művészvilágot személyesen, sokat olvastál a témában.


És ezek után mit vársz, hogy majd a hozzá nem értők majd jól megmondják neked a tutit, itt a gyakorin? :D

2016. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kilyén Balázs ***** válasza:

Az első dolog mielőtt az ember BÁRMIT csinál, hogy megkérdezi magától, "ezzel mi a célom".

Ha olyan ember akarsz lenni aki a "művészetből" él, tessék beállni a százezres sorok mögé. Bár feltételezem, csak hobbi, a stílusodból ítélve.

Minden esetre, akármilyen is a stílusod pár dolog mindig segít :

1, Az alapok. Mindennap gyakorold a vonalakat, köröket oválisokat és a alapvető 4 formát . Minden a világon ezekből épül fel.

2, Értéktanulmányok. Az életből a legjobb rajzolni...mint pl gipszöntvények. Fényképről is dolgozhatsz, de nem annyira jó.

3,Szerezz egy tanárt. Egy jó tanár egy kincs. Nemcsak kérdezhetsz, de tapasztalt, ami minden pénzt megér. Ő már látta mit kell és ismeri a neveket, ugyanazt 3-4 féle képpen ismeri. És legfőképp motivál.

4, Csináld is, ne csak gondold. Ülj le és csináld. Rajzolj, minden amit látsz. Javul a méret és viszonyítási érzéked. Magabiztosabbak lesznek a vonalaid. Ha lerajzolsz 10 000 figurát, akkor a tudatalattid része lesz és már érezni fogod mi a jó és mi a rosz, még ha nem is tudod megmagyarázni.


Ez csak pár alapvető dolog, de igazából ha tényleg komolyan gondolod , az angol elengedhetetlen. A neten minden fent van. A youtube a barátod. Deviantarton segítenek és van 1000 tutorial. Személyesen a Control+paint oldalt ajánlom.

2016. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de laikusként nekem tetszenek a rajzaid, iszonyú jópofák, kreatívak :)
2016. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!