Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit kell tudni a nyomdai...

Kilyén Balázs kérdése:

Mit kell tudni a nyomdai előkészítéshez?

Figyelt kérdés
Grafikus állásajánlatoknál bukkan fel, de mit is kell ehhez pontosan tenni és tudni?

2016. júl. 8. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég tág fogalom, munkáltatója válogatja, hogy konkrétan mit ért alatta. Attól kezdve, hogy számítógépen megszerkeszted a kiadványt a meghatározott formátumban, egészen addig, hogy te hordod a papírt a raktárból a nyomtatóhoz, minden belefér. :)
2016. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nálunk azt jelenti, hogy az adott géphez tartozó színprofilhoz lövöd be a képet. Színeket helyre rántod, pontos méret, cmyk vagy rgb amit az nyomtato megkövetel. Aztán a nyomtatás alatti teendők. De valóban ezek annyira bugyuta megfogalmazások. Néha én sem értem az állásokat, hogy miért kell ennyire túl fogalmazni valamit.

23/l

2016. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Indesign, Photoshop és Illustrator használat biztos benne van. Én amikor portfóliót kellet készítenem a fotós képzésemen, ezeket kellett használnom, hogy nyomdakész állapotba kerüljön a dolog. Ezt az anyagot, már csak le kellett adni a nyomdának.
2016. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Alapvetően nyomdaipari iskolába jártam (bár elég gyenge szaktudást adtak át...) és azért láttam nyomdagépet és élő kiadványszerkesztést, és kezdtem megijedni, hogy oldaltördelésen és a szabványnak megfelelő formátum, méret stb...kívül valami komoly tudást kell elsajátítani ehhez.
2017. jún. 1. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!