Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki tud ajánlani olyan színdara...

Ki tud ajánlani olyan színdarabot, esetleg musicalt, amelyet 10-12 éves gyerekekkel be lehetne tanulni, legfeljebb 15 szereplőset?

Figyelt kérdés
Ha esetleg szövegkönyv is lenne hozzá, az sokat segítene. Sajnos jogdíjat nem tudunk fizetni.
2016. júl. 18. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Javaslom a Ludas Matyit, egész pontosan a hangjáték dramatizált változatát. Szövegkönyvet sajnos nem tudok adni hozzá, de a hangjátékot a youtube-on megtalálod.
2016. júl. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érdekes, én is ezen gondolkodtam.
2016. júl. 19. 22:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Kezdjük ott, hogy egy fontos kérdés:

lehetnek-e benne felnőtt szereplők, vagy kizárólag gyerekszereplőset szeretnétek. Vagy az is kérdés, hogy a srácok hajlandóak-e klasszikus mesét előadni (pl. népmeséket), vagy unalmasnak tartják.


Azt előre megmondom, hogy én a szövegkönyv tekintetében túl sokat nem tudok segíteni.


akár olyat is lehetne, amiben csak felnőtt van, de kérdés, a felnőtt szereplő szövegeit egyáltalán megértik-e a lurkók, vagy nem túl "sok" nekik.


Ami így hirtelen eszembe jutott:

- Tanár úr, kéremnek pl. volt színházi változata is, de sztem akár szkeccsműsorként úgy is össze lehet hozni, hogy kiveszitek az eredeti szöveget vagy ti adtok hozzá

- A dzsungel könyve

- Erich Kästner-könyvekből is vannak színházi előadások, én pl. Emil és a detektíveket láttunk

- Abigél (a musical és a prózai verzió is)


meg ha van kapacitás, Disney-mesékből pl. saját szövegkönyvvel össze lehet hozni egy-egy ilyen előadást, a legfontosabb jeleneteket összeválogatva.

2016. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!