Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol lehet kapni olyan tollat,...

Hol lehet kapni olyan tollat, ami madártoll és tintába kell mártani?

Figyelt kérdés
És mi a pontos neve?
2016. júl. 27. 14:01
 1/6 A kérdező kommentje:
De nem is feltétlenül madártoll, hanem az olyan, aminek a vége befelé szűkül.
2016. júl. 27. 14:03
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Madarak, galambok által elhullatott vastagabb toll, leginkább a szárnya tolla, a végét ferdén levágod.

Papír-írószer boltban ha veszel egy kis üveg párnafestéket, abba mártogathatod és írhatsz vele.

Gyanítom, hogy a régi üveges tintát már nem árulják, de a párnafesték tökéletes hozzá.

2016. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

rosszul gyanítod, gyönyörű üveges tintákat lehet kapni.

pl itt szerintem madár tollat is - aminek a végén fém tollszem van:

[link]

de más papír-írószerben is vannak egyszerű, olcsó színes tinták (pl a töltőtollakba is azt töltjük)

2016. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajj, kedves 3-as!

Hogy' vissza tudod rángatni a kérdezőt a Régi Retro Romantikából a jelen gyarló valóságába!

No mindegy, az igazság, hogy én már ezer éve (ki sem számolom) vásároltam ilyesmit utoljára, amikor még a hagyományos töltőtollat használtuk.

Persze az sem most volt, amikor az azt követő golyós tollat először kézbe vettük.

2016. júl. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rángatom vissza a "Régi Retro Romantikából"

sőt még romantikusabb felé hívtam. Majd rájön, hogy egy lúdtollal nem annyira könnyű írni. Könnyebb egy kihegyezett náddal (ezt is lehet kapni, pár forintért)

[link]

Van viszont a tollszem (a fenti képen), amivel elég könnyű, ez szintén "mártós". Ehhez gyönyörű színes tusok, vagy tinták kaphatók. (a tus rajzhoz, a tinta íráshoz és töltőtollban, rajzhoz is, én ezeket használom, rajzolok velük néha megkérdezik hányadik században élek, ~ a XII.ben) És írni pedig töltőtollal írok (amikor nem pötyögök itt a gépnél) a Rohrer&Klinger tinták gyönyörű színűek, ha oldalt rákúszol a képre írásmintát is találsz:

[link]

A kérdező a pontos neve lúdtoll.ce szt boltban nem láttam, csak olyat, ami tollszem és igazi tollhoz van fogva

[link]

tolltörténet

[link]

itt talán, kézműves vásáron (volt)

[link]

2016. júl. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*a pontos neve lúdtoll, de ezt
2016. júl. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!