Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Felületeken nyomot hagyni...

MuSky kérdése:

Felületeken nyomot hagyni fényekkel?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy Timelapse videót arról ahogyan irányított fényekkel megvilágítok valamilyen felületet, egy-egy pontot akár nagyon hosszan is ha szükséges (ezért is lenne timalapse) és az lenne a cél, hogy a fény valamilyen nyomot hagyjon ott, elszíneződést, vagy oxidálódást de bármi megfelel.


Konkrétan számok alakját szeretném rávilágítani egy felületre úgy, hogy azok beleégjenek majd ha kész az egyik, következő az újabb szám de ez most részletkérdés.


Az a kérdésem, hogy ehhez milyen felület és milyen fények valamint körülmények a legideálisabbak ?


Az nem probléma hogyha a nyom amit hagy nem pontos vagy éles, bármilyen elváltozással elégedett lennék.


Köszönöm.

Egyébként elnézést ha rosszul fejeztem ki valamit, sosem csináltam még hasonlót.



2016. júl. 30. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél Polaroid gépbe való fotólapokat, és elsötétített szobában világítsd meg olyan lézerceruzával, aminek az elejére tudsz szerelni különböző mintázatokat produkáló előtéteket. Én valahogy így próbálkoznék először, bár nem tudom én sem, hogy mi sülne ki belőle.
2016. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem állítom, hogy teljesen értem, hogy mit is szeretnél elérni, de talán segíthet elindulni, ha utána olvasol a fénnyel festés és a fénnyel rajzolás fogalmának.

nem ugyanaz a kettő. a fénnyel rajzolásnál általában pontszerű fényforrással, mint egy csillagszóró rajzolnak egy hosszú expozícióval késülő képre, így a rajz, vagy felirat látszik a képen, de az azt tartó személy nem. a fénnyel festésnél meg különböző felületeket világítanak meg külön-külön és ezek égnek bele a képbe hosszú expozíció során (általában nagy felületű dolgokat, mint szobor, épület, barlang szoktak így fényképezni, mert nincs/drága olyan fényforrás, ami egyben az egészet képes lenne bevillantani, viszont kisebb részletekben megoldható hosszú záridőnél akár egyetlen kis fényforrással is. illetve így akár különböző hatások is elérhetők, például egyes részeket egyáltalán nem viláítanak meg, ezért sötét marad, vagy a külöbböző megvilágítások akár eltérő színűek és erősségűek is lehetnek, amit egyetlen villanással nem lehetne kivitelezni)

2016. júl. 31. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
magára a fényre történő nyom hagyásra megoldás lehet egyszerű fluoreszkáló felület, mint ami a láthatósági mellényekben is van, bármilyen fényérzékeny anyag, ugyanezt tudja az UV lámpa és az UV fényre reagáló festékek, vagy akár napfénnyel is tudsz papírba égetni foltokat.
2016. júl. 31. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!