Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik a 3 legjobb szimfónia?

Melyik a 3 legjobb szimfónia?

Figyelt kérdés

2016. aug. 19. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik zeneszerzőtől?
2016. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A zenetörténelem 3 legjobb szimfóniáját keresem.
2016. aug. 19. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen személyfüggő, tudod, ízlések és pofonok... :)

Ha személyes véleményekre vagy kíváncsi, szerintem Beethoven V. (Sors) szimfóniája, Mozart 40. (Nagy G-moll), és harmadikként... Hát ezt nagyon nehéz lenne kiválogatni. Beethoven VII. és IX., Mozart Esz-dúr és Jupiter, és talán Csajkovszkíj II. szimfóniáját említeném.

De ez csak egyéni, és nagyon önkényes választás.

2016. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Örülök, hogy nem mind a három Beethoven lett. :)
2016. aug. 19. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, nemcsak Beethoven vagy Mozart írt gyönyörű szimfóniákat, de általában ezeket "ismerik" legjobban.

De ott van pl. Dvořák (Dvorzsák) IX. (Újvilág) szimfóniája, Sosztakovics szintén IX. Esz dúrja, Schubert Nagy C-dúrja, Mahler, Mendelssohn és Schumann szimfóniái...

A választék és a választás (egy kis túlzással) határtalan.

2016. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Örülök, hogy a válaszadók nem ragadtak le a bécsi klasszikusoknál :-) Az eddigi összes felsoroltat szeretem (Dvořáktól pl. a nyolcadikat is), Sosztakovicstól is többet. Plusz egyet ajánlanék még, bár semmiképp se mondanám a "legjobbnak". Bernstein egykori ismeretterjesztő előadása hatására nagyon megszerettem Prokofjev első (Klasszikus) szimfóniáját, mindig jó kedvre derít :-)

Amúgy meg komolyzenénél úgyis az az alap: minél többet hallgatsz, annál többet szeretsz meg.

2016. aug. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos azok a "válaszadók" eddig egyedül én voltam, de remélem, jönnek még mások is.

Te még emlékszel a Berstein-műsorra? :)

A tőle hallottak után szerettem és értettem meg Berlioz Fantasztikus szimfóniáját, és kezdtem megszeretni Debussyt is!

Ha jól emlékszem, vasárnap délelőttönként sugározták.

Egyébként gyerekkorom óta a komolyzenében élek, ami persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy az ú.n. "könnyűzene" berkeiben ne lennének kedvenceim.

Holnap meghallgatom az ajánlott Prokofjev művet, nem emlékszem már rá.

2016. aug. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is illene hozzáadnom párat. Az én kedvenceim Mahler IV. és V. szimfóniája, Brucknertől a IV., VIII. és IX., Prokofjevtől az V., Sibeliustól a II. szimfónia stb.
2016. aug. 22. 09:12
 9/10 anonim válasza:

Julianna: jé, tényleg mindkettő te voltál, plusz a kérdező támogatott - bocs :-)

Sajnos csak kevés adást láttam, mert többnyire akkor kellett misére mennem a szüleimmel. De a komolyzenét mindenképpen sikerült megszeretnem, bár sokak szerint nem igazán jó az ízlésem. Szívesebben hallgatom a romantikát és a csinn-bumm huszadik századiakat (szovjet zeneszerzők, francia hatok, stb.), mint a klasszikusokat. Ma is szívesebben énekelek Carmina Buranát, Messa di Gloriát, Bernstein Chichester Psalmsot vagy valami Orbán György-művet, mint egy átlagos Mozart-misét.

(Kiváncsi leszek a véleményedre, ha meghallgattad a Klasszikus Szimfóniát. Én hangosan felnevettem rajta, mert humorosabb, mint amennyire klasszikus...)

2016. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Clockwork orange, Dvorak New world, Vivaldi 4 évszak, Mozart 40. szimfónia, Beethowen 5. szimfónia, Beethowen 9. szimfónia. Ezeket gyakran hallgatom.
2016. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!