Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy 3000 karakteres szöveg...

Egy 3000 karakteres szöveg már novella?

Figyelt kérdés
Jelentkeznék egy pályázatra,novellával. 3000 karaktert írtam eddig le,de azzal nevezhetnék már novella kategóriában?

2016. aug. 20. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem írtad el a számot, és tényleg háromezer karakterről van szó, akkor az azért édeskevés. Egy novellának rövidnek kell lennie, persze, de azért nem ennyire. :)


Egy novellában fel kell vonultatni néhány szereplőt, kell benne egy sorsfordulat, amire fölfűződik a cselekmény, amit egy csattanó zár le a végén. Egy oldalba (mert 3000 karakter kb. csak 1 oldal) ez azért nem fér bele.


Mellesleg pályázatoknál nagyon sokszor megadják a pontos terjedelmet karakterszámban, hogy mekkora lehet a benyújtott anyag. Szerintem olvasd át alaposan a kiírást, valószínűleg írnak erről is.

2016. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak a maximum mennyiséget adták meg,az 20000.

Köszönöm a választ!:)

2016. aug. 20. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Egy novellából ne hagyd ki a következőket ilyen sorrendben:

1. Bevezetés

2. Bonyodalom

3. Kibontakozás

4. Tetőpont

5. Megoldás

2016. aug. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Örkény Egypercesei is novellák. Méghozzá elég híresek, annak ellenére, hogy a legtöbb pár sornál nem több. És mégis minden benne van, amit el akar mondani. Szerintem csak ezért, hogy több karakter legyen, ne írj még bele. Ha mindent elmondtál 3000 karakterrel, amit akartál, akkor az úgy jó, ahogy van.
2016. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2016. szept. 16. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!