Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok az első, ,...

Mit gondoltok az első, , versemről''?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nagyon rossz,viszont a tanárom azt mondta még iskolaidőben,hogy próbáljam ki az írást,ezért megpróbáltam írni egy verset ! Bocsánat a hibákért,tényleg nem tudom hogyan kell XD Volt pár dolog ami elgondolkoztatott az utóbbi időben,gondoltam megpróbálom versbe foglalni. Mindenféle kritikát várok,de inkább tanácsokat ! Köszönöm !


Gyönyörű minden,csalogató ígéret

Mi fájt,már nem fáj,itt mindent elérhetsz

Megtalálta mindenki,kit régóta keresett

Sok éven keresztül kérlelték,mit lehetett


Sokan várták már,szemlélték a kéket

Szenvedésüknek csak ez vethet véget

Vágyakoztak,hogy elöntse őket a szeretet

Örültek,ezért életükkel fizethetnek


Ám elfeledkeztek arról,van ki büntethet

Nem így képzelték el azt,hogy a szeretet

Ilyen formában nyilvánul majd meg

Itt csak az nem szenved,ki agyonhízeleg.



#vers #tudom hogy rossz
2016. aug. 22. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
hát a rímek jók a végén, de nem csak a rímtől lesz vers valami... nekem az se igazán esik le, hogy miről szól. a szótagszámok is mintha nem jönnének ki mindenhol.
2016. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,utólag hangosan felolvasva nekem is vannak sorok amelyek nagyon furcsán hangzanak. Arról,hogy nem esik le. Igazából szerettem volna úgy megírni hogy mindenki másképp tudja értelmezni. Ha valaki elgondolkozott élete során arról,amiről a vers szól,az valószínűleg megérti,de még akkor is lehet különböző dolgokra gondolni. Eddig csak nagyon rövid történeteket próbáltam írni,lehet maradok azoknál. Megpróbáltam a verset,de nagyon nehéznek tűnik.
2016. aug. 22. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ideje foglalkozom már verskritikával és írással.

Ahhoz képest, hogy első versed kezdésnek nem rossz.

Amit tudok tanácsolni az először is az, hogy adj címet a versednek. A vesszők mellett pedig legyen szóköz.

A rímek jók. A színes szóválasztékra figyelj oda, ne legyen benne szúismétlés, főleg ne sorok végén, kivéve akkor, hogy ha ugyanazt a sort!sorokat ismételed.

Nagyon sok benne az ige, főleg sorok végén, azt tanácsolom, hogy ha továbbra is írással akarsz foglalkozni(még ha hobbi szinten is) mindenképpen a melléknevekre törekedj.

Aztán a vers mondanivalója nem igazán érthető, erre is figyelj oda, hogy értelmezhető legyen, mert ha valami nem az, az csupán szavak, esetleg mondatok halmaza.

Legyen mondanivalód a műveidben.

Tudom, hogy ezek a sorok neked, most lehet rosszul estek, de a kritikától fejlődik az emberek, méghozzá a negatív kritikától általában.

2016. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem estek rosszul. Igen,hobbiként szeretnék még verseket írni,ha megjön az ihlet! Köszönöm a tanácsokat,egyátalán nem estek rosszul,meg fogom fogadni őket! :)
2016. aug. 28. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!