Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki nem ismeri ezt a verset?

Valaki nem ismeri ezt a verset?

Figyelt kérdés
˝...minden kincset elnyel majd a tenger, mindenkinek harangoznak egyszer.˝ ezt a részletet hallottam csak belőle,de a Google nem dobja ki.

2016. szept. 23. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert ez nem vers. Az említett idézet (szerintem te ezt olvashattad):

"Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens egy része, a szárazföld egy darabja; ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod; minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól"


Az idézet Hemingway: Akiért a harang szól c. művével terjedt el, mivel Hemingway a mű elejére ezt az idézetet másolta be, egyébként John Donne az eredeti szerző.

2016. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem,Hemingway könyvét ismerem,olvastam is,ez tényleg egy vers,egy néni hallotta a Mária rádióban,és mindenképp szeretné tudni a címét, hogy leírhassa.De sajnos csak ennyire emlékszik belőle.Tudom, van archívum,de az csak a magyarországi rádióé,a felvidéki nincs benne.
2016. szept. 26. 18:34
 3/3 anonim válasza:
Lehet hogy John Donne(1572-1631) 1624-ben irott, sokat idezett verse amelynek a cime Akiert a Harang Szol. Ennek a versnek a cimet koppintotta le Hemingway.
2021. szept. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!