Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írnátok lázadó/anarchista/durv...

Írnátok lázadó/anarchista/durvábban fogalmazó költőket?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi aki vagy anarchista vagy rendszerellenes vagy lázadó vagy kicsit merészebben fogalmazó költő.

2016. okt. 17. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Petőfi "pénisz" Sándor
2016. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A beat korszak alkotói a rendszerrel szembemenő, nonkonformista lázadók voltak. Néhány példa az amerikai költészetből: Allen Ginsberg Üvöltés című hatalmas verse, több más verse is, megjelent a Beat költők antológiája című kötetben, továbbá Gregory Corso De nekem nem kell a jóság, Házaság,Jack Kerouac Úton című regénye, Frank O'Hara, Michael Mcclure, Lawrence Ferlinghetti, de ide tartozhat még Norman Mailer is, sőt William Burroughs.

Bár nem annyira lázadó alkat, mégis Robert Frost, Robert Lowell munkáinak olvasását is ajánlanám. Robert Frosttól a konformizmus veszélyeiről szól a Járatlan út. Ezen kívül tőle Vonakodás, Almaszedés után.

Bár nem költő, de a korszak egyik hangadója, az angol John Osborne teremtette meg a dühös fiatalok csoportját. Híres drámája a Dühöngő ifjúság.

Anarchista magyar költő: Petri György, talán még Orbán Ottó Töredék.

Remélem tudtam segíteni.

2016. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én :) (nem vicc bár annyira nem fogalmazok durván)
2016. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Lessz miből szotyoláznom :D

2016. okt. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!