Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fejezzem ki a boldogság...

Hogyan fejezzem ki a boldogságot és a szomorúságot egy rajzon?

Figyelt kérdés

Azt a feladatot kaptuk iskolában, hogy készítsünk két rajzot. Egyik rajzon színekkel a boldogságot, másikon szintén színekkel a szomorúságot fejezzük ki, és ne legyen tárgyilagos.

Tudnátok adni valami ötletet?:) Előre is köszönöm



2016. okt. 25. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság színei a telített színek, amiket a szivárványban is látsz. A szomorúság színei sötétebb hideg színek, különösen a sötétkék és a szürke.
2016. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb azt tudom mondani én is amit az előttem szóló. A boldogsághoz használj telített, lehetőleg meleg színeket (pl narancs, meleg vörös, meleg sárga, meleg zöld)

pl.: [link]

a szomorúsághoz meg tört hideg színeket ("szürkés" kék, hideg ibolya, hideg vörös)

pl.: [link]


Ha meg nem kell hogy absztrakt legyen, akkor a témája lehet szomorú, vagy boldog. Persze nem egy síró meg egy nevető arcra gondolok, ennél lehet átvittebb. Például az eső általában szomorú, ahogy a hó is, vagy egy csupasz fa, esetleg kivágott fák, egy elhagyott szakadt cipő, nagyon sok mindennel lehet a szomorúságra utalni, főleg ha a jó színekkel csinálod. A boldogságot kifejezheted pl nyíló virágokkal, szép tájjal, a napfelkeltével vagy aranyos állatokkal.

2016. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!