Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek a film feltalálása...

Nicola73 kérdése:

Szerintetek a film feltalálása a legnagyobb találmány?

Figyelt kérdés
Szerintem sok nagy találmány volt az emberiség életében. Ott van például a kerék amivel létrejött a bicikli és autó. Vagy ma azt mondják hogy az internet a legnagyobb találmány vagy az okostelefonok, táblagépek, Plazma TV, 4K felbontás. De hol van ez a filmhez képest. A film szerintem a legnagyobb találmány és látni is hogy mennyi pénzt invesztálnak bele. Amerikában is a hadipar után a második helyen van a film. Erre költik a legtöbb pénzt. A filmekkel - különösen a művészfilmekkel - olyan dolgokat tudunk "elmondani" amit emberileg nem is lennénk képesek. Sok jó filmet sorolhatnák itt ami nekem tetszik, de ez is szubjektív mindenkinek. Szerintetek ?

2016. nov. 28. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Véletlenül sem az. Filmek nélkül is nagyon jól meg lehetne élni! Főként, hogy a filmek messze nem a valóságot mutatják be, a művészfilmek többsége pedig élvezhetetlen.

Abban igazad van, hogy sok pénzt ölnek bele, de ez az üzlet.

2016. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A legnagyobb találmány a tűzcsiholás.
2016. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 RoseTyler válasza:
100%
A film, az történetmesélés (mozgókép, manapság már hanggal kísérve). Lehet ezt szóban is művelni, leírni (regény), lerajzolni (képregény), művészibben lefesteni/rajzolni vagy egyéb technikával megalkotni kép(ek)ként, eljátszani (színház). Szóval így önmagában a filmet én nem tartom egy extra dolognak.
2016. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Molyember ***** válasza:
100%
Nem rossz dolog a film, de én inkább nem cserélném el az érzéstelenítőkre, antibiotikumokra, védőoltásokra. :)
2016. nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, a film van az első helyen.

A védőoltás, a rõnten, rengeteg műtés és emberéletmentés után.

Vagy az űrhajók, az űrállomás, műholdak, vagy egyszerűen a repülés után.

Esetleg persze ott vannak az energiaforrásokat kihasználó gépek, ami nélkül nehéz lenne megcsinálni a filmjeidet.

Vagy a közlekedési ezközök, ami nélkül csak gyalog vagy lovon járhatnál.

A villany nélkül is nehezen nézhetnéd meg a legjobb találmányt.

De mindent egybevetve, igen a film a legjobb, leghasznosabb és az emberiség innen már nem tud növekedni, mert a csúcson vagyunk.

2016. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nevetség tárgyává váltam a kérdésemmel. Csak azt akartam megtudni Tőletek, hogy mint találmány a 24 képkockás film amit Lumiereék feltaláltak van-e akkora találmány mint az internet. Az internet önmagában nem új találmány mert a meglévő találmányok (könyvek,fotók, festmények, filmek, adatok stb...) gyűjteménye és megjelenítése egy hálózat segítségével összekötött számítógépekkel. A film viszont feltalálásakor új találmány volt és az hogy a fotóból illetve a festményből jutottak el odáig az egy cseppet sem ront az eszmei értékén.
2016. nov. 28. 10:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A film viszont feltalálásakor új találmány volt és az hogy a fotóból illetve a festményből jutottak el odáig az egy cseppet sem ront az eszmei értékén."


Diavetítés már korábban is létezett, fényképező gép is. Az első filmek meg semmivel nem voltak többek annál, hogy sok sok "diát" (fényképet) egymás után játszottak le, ami egy mozgó felület illúzióját keltette.


Egyébként én ilyen huszadrangú szórakoztatóipari feltalálásnak tartom. Ezer fontosabb volt ennél.

2016. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a számítógépek és az internet nagyobb, sokkal komplexebb és több felé is tud kifutni. Nem mondom hogy a film az jelentéktelen és nem nagy dolog, de azért annyira nem meghatározó.
2016. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kerék, a tűz, a villany (és még sok egyéb más) nélkül igen bajos lett volna feltalálni a filmet. Úgy is mondhatnánk, hogy ezek előfeltételei voltak a film feltalálásának, de ezek nem csak arra voltak jók, hogy a filmet is feltalálhassuk, hanem millió más dologhoz is kellettek.

Konklúzió: nem, nem a film volt a legfontosabb emberi találmány, sőt, szerintem a találmányok nagyobb része fontosabb a filmnél.

Film nélkül fenn tudna maradni a mai civilizáció, kerék, tűz és villany (és sok egyéb más) nélkül nélkül viszont biztosan nem.

2016. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is a tűzcsiholásra szavazok, amivel összefügg a sütés-főzés feltalálása is. Nyers kaján sosem vált volna emberré az előember.
2016. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!