Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kit ábrázol ez a firenzei...

Kit ábrázol ez a firenzei mellszobor>?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem felírni a nevet, egy firenzei múzeumban láttam. Ismerős valakinek ?

Itt nézhető meg:

[link]



2016. dec. 4. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem ismerem, csak tippelni tudok.

- Püspöki liturgikus öltözetben van, melyen ott vannak Szent Péter kulcsai, tehát Róma valamelyik püspöke, az egyik pápa.

- A ruháján elöl a jobb oldalon Mürai Szent Miklós (a gyerekek Mikulása) látszik, ezt a kezében lévő három arany gömb árulja el. Mürai Szent Miklósnak a római egyházban nem volt annyira jellemző a kultusza, ezért az tűnik valószínűnek, hogy ennek a pápának lehetett a védőszentje. Azaz valamelyik Miklós (Nicholas) nevű pápáról van szó. (A másik alak nem azonosítható be, feltehetően Szent Péter, a pápaság védőszentje.)

- Összesen öt Miklós nevű pápa volt, közülük III. Miklós és IV. Miklós volt szakállas a korabeli leírások szerint, mindketten az 1200-as években éltek. Kettejük közül valamelyikről lehet szó.

- Maga a szobor azonban jóval későbbi, nem saccolnám régebbire a 19. századnál.

2016. dec. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most, hogy említed a Miklós pápákat, a Wikipédián láttam, hogy II. Miklós pápa Firenzében hunyt el és a Santa Reparata templomban nyugszik.
2016. dec. 4. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!