Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki a legnagyobb ma élő magyar...

Szimeon kérdése:

Ki a legnagyobb ma élő magyar író-költő?

Figyelt kérdés
Nem a testalkatára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy irodalmi teljesítménye alapján kit ismernek el legjobbnak.

2016. dec. 6. 06:34
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
azt hogy kit ismernek el legjobban, nem lehet megmondani, és a jelenlegi helyzetben nem is érdemes! de én pld Varró Dánielt és Moldova Györgyöt tartom a legnagyobbnak :)
2016. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Én vagyok a legjobb
2016. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Ady Endrét nagynak tartották kortársai, de erősen vitatott volt, hogy a legnagyobb-e. József Attilát csak nagyon kevesen ismerték el a kortársai közül. Azért a 20. század elejének két zseniális költőjéről van szó, akár elismeri a politikai kurzus, akár nem, akár ismeri a mai magyar társadalom zöme, akár nem. Mert a nagyság egy bonyolult és egyszerre szubjektív foglom és mégis független attól, miként vélekednek róla.

És feltehetően ugyan e korból Babits, Füst Milán és mások összehasonlításában hasonlóan megoszlanak a vélemények, de hogy nagy hatású, kiváló írók, költők voltak, nem vitatja józan hozzáértő.

Ugyanez a helyzet más korokkal is. Minden bizonnyal lesznek a maiak között, akik ma alapvetően népszerűek, és holnap elfelejtik őket, miközben egye ma semmire sem tartottak még 100 év múlva is ismertek lesznek.

Ha néhány hónappal korábban kérded, meggyőződéssel válaszoltam volna Eszterházy Pétert, mára sajnos halott.

2016. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Lőrinc L László. Még ma is ad ki műveket.
2016. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!