Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Normális, hogy a szüleim csak...

Normális, hogy a szüleim csak azért mondanak el mindennek, mert kiskorom óta tetszenek a törökökhöz köthető dolgok?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 22 éves lányként, félig már el is költöztem otthonról az egyetem miatt, elvileg szabadon csinálhatnék, amit akarok.


De ha hazamegyek pár napra, és olvasok egy könyvet vagy egy filmet nézek, ami erről szól, esetleg a Szulejmán sorozatot nézem, akkor főként apám van felháborodva, hogy ilyet hogy merek csak nézni is, mert a következő utazásom alkalmával már nem az egyetemre megyek, hanem tovább oda keletre katonának.


De mindezt miért kell? Miért baj az, ha tetszik a mai törökök és a volt oszmánok építészete, a hangszeres zenéjük, és ugyanúgy tetszik az az öltözék is, amit a sorozatban hordanak a nők? És miért gond, hogy engem érdekel ez az időszak már úgy 6. osztályos korom óta és próbálok erről minél többet megtudni, meg valamelyest a török nyelvet is hobbiként igyekszem tanulgatni (meg nyilván az iszlám tanításai is beletartoznak, de eleve nem vagyok vallásos).


Miért akkora gond mindez? Nem értem. A családfám is végigkutattam az ükszüleim után megmaradt iratok alapján valameddig, kiderült, bennem is van török vér több felmenőm által is. Manapság már egy iszlámok lakta ország történelme után érdekelődni akkora bűn? Hisz nem akarok muszlim lenni, meg semmi ilyen, se odaköltözni, de egyszer, majd ha olyanok lesznek a körülmények, mindenképp szeretném bejárni az országok.


De tényleg, ha egy muszlim többségű országgal foglalkozom szabadidőmben, az sokaknak miért egyenlő azzal, hogy ISIS tag akarok lenni? Én csupán fizikus hallgatóként szeretnék kicsit művelődni az oszmán történelemben is.


2016. dec. 9. 03:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#6

Nem írtam, hogy akkor is csak ezzel foglalkozom, de ha napi egy órát rászánok arra, hogy megnézek egy török sorozatot, talán nem akkora gond ahhoz képest, hogy apu meg egész nap a tv és a laptop között ül, ha épp nem kell munkába mennie.


#7

Ne aggódj, eszemben sincs onnan keresni bárkit is, egy török ismerősöm van, aki még gimiben jött hozzánk cserediákként, de ő is lány. Vele azóta is szoktam beszélgetni, mert őt meg a magyar dolgok érdeklik. De ismerem a helyzetet, és nem mennék bele ilyen párkapcsolatba. Igaz, elmennék több arab/iszlám többségű országba is, de csak pár napos városnézésre, odaköltözni nem tudnék, nincs az a fiú, akiért ezt bevállalnám. Meg egyébként sem az esetem az a típus, se külsőre, se belsőre.


És tudom, hogy apám olyan, aki az egész keleti világot megveti, beleértve Kínát, Japánt, Koreát is. Bár náluk csak annyit tud felhozni, hogy a mongoloidok csúnyák meg a csingcsung nyelvük is, azért nem szereti, hogy nekem ezek tetszenek. Holott én a legtöbb országról csak kíváncsiságból olvasok, mert műveltebb szeretnék lenni, nem azt tudni, amit a nagymamák a híradóból hallva fecsegnek a másiknak.

2017. febr. 8. 03:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!