Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amikor klasszikus zenet...

Amikor klasszikus zenet hallgatok ki tudjatok hallani a hangszereket egy bonyolultabb tetelben?

Figyelt kérdés
Szoval nyilvan nem egy chopin nokturnrol beszelek amiben csak zongora van

2016. dec. 14. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor klasszikus zenét hallgatsz? Akkor nem. Amikor ÉN hallgatok klasszikus zenét, akkor felismerek ezt azt, de ha tízféle hangszer szól egyszerre, akkor nem fogom tudni megmondani, van-e közöttük angolkürt például. Meg aztán vannak nagyon hasonló hangú hangszerek (pl. hegedű - brácsa).
2016. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Már miért ne hallanád ki?

Nem szükséges vájtfülűnek lenni ahhoz, hogy akár egy nagyzenekari fortissimónál is fölismerj egy hárfa futamot, vagy egy nagydob beütést.


Vagy arra gondoltál, hogy valakinek föltűnik: nicsak a második sorban a negyedik csellista Fisz helyett F-et fogott? ;)

2016. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, elirtam:) hallgaTTok
2016. dec. 14. 14:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, arra gondoltam, hogy amikor szol sok hangszer egymas mellett, akkor kihallod-e, hogy most szol egy hegedu, egy nagybogo, valamilyen rezfuvos, meg egy fafuvos is, meg zongora is.
2016. dec. 14. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Naná!
2016. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan olyan készség, amit fejleszteni kell, hogy jó legyél benne. Én például fiatalabban nem annyira tudtam, de most már szerintem sokkal jobban menne.
2016. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Naaa, ebben milyen hangszerek vannak?:) gyonyoruseges

2016. dec. 14. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Valaki kiegészíthet/kijavíthat, de amiket én hallok:


triangulum, csörgődob, pergődob, nagydob, kasztanyetta, üstdob

hegedű, brácsa, cselló, nagybőgő, hárfa

fuvola, piccolo, oboa, klarinét (valszeg többféle), fagott

trombita, tuba, kürt, harsona


Ajánlom amúgy ezt a youtube csatornát: https://www.youtube.com/user/smalin/videos

2016. dec. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Atyaaa Eeeg te ezeket mind kihallod?

Koszi ezt a csatornat, jol megmutatja hogy mikor lepnek be az egyes hangszerek.


De amugy azon is gondolkodtam, hogy a zeneszerzok egy munel egy hangszertol fuggetlenul egy oldalra irjak a kottat, nem?

Vagy hat most pl itt felsoroltal kb 20 hangszert (nem szamoltam meg csak nagyjabol annyi lehet), a 20 hangszerre kulon-kulon ir X oldalnyi kottat? Vagy ha nem akkor hogy tartalmazhatja egy oldal ennyi hangszernek a leirasat??

2016. dec. 15. 11:30
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Az egy időben megszólaló hangszerek kottái, bizony egy oldalon láthatóak. Pl. ha egyszerre 4-5 szekció szól, akkor mindegyikről minden információt látja a karmester. Különben honnan tudná, hogy melyiket mikor kell beinteni?

Ebből következik, hogy egy partitúra első ránézésre meglehetősen bonyolult képet mutat. Ráadásul -a zsúfoltságának köszönhetően- a karmesternek kénytelen elég gyakran lapozni.


Hááát, ilyen a popszakma. ;)

2016. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!