Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet meghatározni,...

Hogyan lehet meghatározni, hogy mi az ízléses?

Figyelt kérdés
Például miért tartjuk jobbnak a Daft Punkot Dr Alban-nál? Vagy a Keresztapát a Transformersnél? Objektíve mi a baj a zokni + szandállal?
2016. dec. 30. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó ízlésre valló.

Ízlés : [link]


Fekete zokni, fekete szandál, fekete öltöny nadrág. Ez most ízléses, vagy sem? Nem feltűnő, nem kérkedő.

2016. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltad meg a kérdésemet. Mitől jó ízlés a jó ízlés? Mi az ízléses? Vagy, akkor másképp fogalmazva: mit tartunk esztétikusnak, ideálisnak? Miért rosszabb a mulatós zene, mint Haydn szimfóniái? Miért csúnyább egy panelház, mint az Országház, vagy az esztergomi bazilika?
2016. dec. 31. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer, valamikor régen, voltam olyan órán, hogy esztétika, csak nem nagyon figyeltem. Arra emlékszem, hogy az embernek vannak erre is ösztönösen működő tulajdonságai. Az egyetlen konkrét példa ami megmaradt nekem, hogy pl. törekszik az egyensúlyra. Azt szereti látni. Ez nem azt jelenti, hogy szimmetrikusnak vagy egyenlőnek kell lenni (bár azt is szereti látni, pl. arcokat ez alapján ítélünk szépnek állítólag), a színek, formák arányainak jó elrendezése a lényeg. Ezt az agyunk elvileg így kiszámítgatja magának, csak mi nem vesszük észre. Olyasmire is emlékszem, hogy az ember állítólag abba az irányba törekszik, amerre kevesebb energiát kell kifejtenie, ez is látványra volt értendő, de nem rémlik mire mondták ezt konkrétan. Ezen kívül meg ott van ami nyilvánvaló, a kultúra, szokás, trend, ami már amolyan külső hatás, de önállóan is működnek nálunk ezek a dolgok, valahogy ezek összességéből alakul ki az ízlés. Ezen kívül meg biztos léteznek erre kevésbé egzakt magyarázatok is, de gondolom a kérdés inkább ilyesmire vonatkozott.
2016. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A művészet részben egy teljesen tudatos folyamat, könnyű kiszúrni, mi az ami magasabb színvonalú és mi az ami nem.


Hogy pár példát említsek, a Keresztapa többek közt azért jobb a Transformers-nél, mert hitelesebben, több információt közölve játszanak a színészek, komplexebb a dráma, a kapcsolatok, a cselekmény felépítése, a színeket tudatosan, extra jelentéssel "festi fel" a vászonra... stb.


Ha sok jó filmet nézel, akkor ez az érzéked fejlettebb lesz és könnyebben észreveszed egy másik gyengéit.

2016. dec. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A linket nem olvastad akkor.

Ízlés: az ember azon készsége, hogy az intuició segítségével érzelmi értékítéleteket alkot a külvilág jelenségeiről, hatásairól. Ezen ítéletek mértékei az egyén ideáljai, s minthogy ezek szubjektívek, az ízlésítéletek is ilyenek, nem feltétlenül fejezik ki a megítélt tárgy objektív értékeit. Az esztétikai élmények folyamatát automatikusan, kikapcsolhatatlanul végigkíséri az ízlés-mechanizmus működése, de ennek (téleteit tanácsos intellektuális munkával is ellenőrizni (teoretikus ítélet). Az egyéni ízlést legtávolabbról az ember anyagi életkörülményei és neveltetése. valamint fizikuma-temperamentuma, legközvetlenebbül pedig életérzése és közérzete, fiziológiailag meghatározott érzelmei alakítják, fejlesztik. Amíg a magánélet keretein belül működik, az egyéni ízlés magánügy, ezeken túllépve azonban éppúgy társadalmilag szabályozandó, miként a közizlés is.



Nem objektív. Teljesen egyénileg meghatározott. Ellenben vannak, amik többség ízlését sértik. Ezek régen ízléstelen dolgok voltak. Ma már liberális egyéniségnek számítanak.

2016. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából határtalan, ahány ember annyi izlés. Az már más kérdés, hogy a társadalom zöme szemeinek mik az elfogadottabbak. Pl pop sztárok, azért lesznek azok, mert az emberek nagyrészének bejön s a rajongók emelik fel, de pl én nem vagyok nagy rajongója lady gaga, justin B-nek se. Olyat hallgatok ami nekem tetszik (one on rock -jp énekes).


Lehetne ezen a témán lovagolni csak nem érdemes, mivel mindenki úgyis önmaga marad s izlése nem fog megváltozni. Kivéve azok, akik divatmajmok s azt hajszolják.

Szerintem az is elég gáz, hogy nem nagyon van egyedi tizenéves csaj, mind egyforma klónok (lenyalt hosszú haj, erős smink, ugyanazok a szabású ruhák).


Hát a zokni szandál kombó szerintem is ratyi tud lenni. De egy formába elmegy: Egy elegáns szandálszíjas magassarkú és combzokni egy színűben.


A 2 említett film meg távol áll tőlem.


Dehát ez is csak az én véleményem. :)

S erre mondják: Izlések és pofonok.


23-N

2017. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra voltam kíváncsi, amit a 4-es írt.
2017. jan. 1. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!