Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Pipát milyen fából faraghatnék?

Pipát milyen fából faraghatnék?

Figyelt kérdés
Ajándékba szeretnék készíteni egy fa pipát, nem csak dísznek (persze szépen lenne faragva, díszítve) hanem használatra is, bár nem szorgalmazom természetesen az ilyesmit, csak ha már a családunkban úgy is dohányzik valaki, akkor szeretném ha valami elegáns és szerintem menő módját választaná ennek a dolognak. A baj a fa kiválasztásával van, nem ismerek asztalosokat akiktől szerezni tudnék, ez az első gond. A második a fajta, nyilván tölgyből nem érdemes mert az nagyon savas fajta és szörnyű íze lenne a füstjének és biztos egészségtelenebb is, a briar-fa, az a mediterrán gyökér az beszerezhetetlen, diófa se túl jó gondolom, még az almafára vagy a juharfára gondoltam, hogy talán azok kevésbé savasak, de elég kemények a szép megmunkáláshoz, a tűzállósághoz és a tartóssághoz. De sajnos nem ismerem túl jól a fákat ilyen téren. Tudnátok nekem segíteni pár tippel? Májusra kéne elkészítenem.

2017. jan. 9. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Pl. cseresznye? Vagy... rózsafa?
2017. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Faragj csontból.
2017. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Molyember ***** válasza:
Briart rendelhetsz Ebayről is. A gyümölcsfa, pl. a körte elméletben jó, léteznek is ilyenek, de nem véletlenül olcsók. Szétégnek.
2017. jan. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, majd vigyáz rá a gazdája, hogy ne égjen szét, nem kell azt neki mindig szívni attól :D Körtefa jól hangzik, bár nekünk nincs, azért kérdeztem az almát, viszont van szilvafánk, ami elég kemény, jó a színe és szeretem is faragni. Szerintetek? Egyébként vásárolni hol lehet fa-anyagot? Asztalost nem ismerek, bútorlapszabászatban, sőt fatelepen(!) se tudtak soha adni faragható darabokat, netről drága lenne rendelni (zatik.hu)... Ötlet?
2017. jan. 11. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Körtefa gyökeréből csináld, az nem ég szét.

Pipaszárnak pedig dióágat javasolok. A közepe üreges, a szivacsos részt akár egy bicikli küllővel is kinyomhatsz. Ha magát az ágat jól meggőzölöd, majd meghajlítod, és úgy szárítod ki, tudsz Gandalf-pipát csinálni.


Ha én állnék neki pipát csinálni, agyagból "korongoznám"

Egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy tényleg igényes legyen, ellenben az agyag olcsó, csinálhatsz belőle 5-10-et is akár, majd kiégetés és zománc után eldöntheted, melyik a legjebb...

2017. jan. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!