Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy hívják ezt a képességet?...

Hogy hívják ezt a képességet? Képességnek számít ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ha hallok egy olyan zenét, amit elvileg korábban nem ismertem, tudom folytatni a dallammenetet, helyesen. Van ennek valami neve?
2017. jan. 11. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint az állítód, hogy ha mondjuk egy fél percet lejátszok neked egy tíz-tizenöt perces darabból, akkor te a fél percből tudod, hogy mi lesz a hátralévő tíz percben?
2017. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván először csak az aktuális frázist. De ha nagy mákom van, még ez a lehetőség is megeshet.
2017. jan. 11. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van ez a "képességem".

Ez nem azt jelenti egyes,hogy elindul egy zene meghallom az első dallamokat és utána rögtön tudom az egész zenét.

Hanem pl megy egy zene a rádióban,tetszik, elkezdem dúdolni és annak ellenére,hogy sohasem hallottam úgy dúdolom a zenével együtt mintha már százszor hallottam volna.

Nyilván valóan nem fogom előre tudni a soron következő dallamokat de amibe éppen benne vagyunk azt tudom folytatni. (általában)

Valami ilyesmi,bár nehéz elmagyarázni.

Gyerekkori legjobb barátnőm aki ma már zongoraművész,régen mikor gyakorolt sokszor ott voltam vele és hallgattam,mindig megdöbbent mikor dúdolásztam vele a zenét pedig nekem aztán közöm nincs a komoly zenéhez :)

Ő mondta,hogy abszolút hallásom van,nem ezt jelenti konkrétan az abszolút hallás de ez is egy hozadéka, mint pl az is,hogy annak ellenére,hogy nem tanultad meg a hangok neveit (logikus a kérdés, hogy akkor honnan tudod), simán megállapítod, hogy hamis a zongora vagy hallod,hogy az a hang nincs a helyén,fingod nincs miért de egyszerűen tudod,hogy ez hamis.

2017. jan. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább ritmusérzék?
2017. jan. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig hármas, a kérdező azt írta, hogy szerencsével kitalálhat 10 percet is az első fél órából.
2017. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyes, kötekedjél már mással, jó? Nyilvánvaló, hogy arra gondolok, amit a hármas ír, csak a te hülye kérdésedre nem tudtam jobb választ :P
2017. jan. 12. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!