Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset a szerelemről...

Írtam egy verset a szerelemről. Rád gondolok. (? )

Figyelt kérdés

Szerintetek?


Rád gondolok, de nem talállak.

Tűzön, bokron, vízen át,

mennék én utánad.


Rád gondolok, de nem talállak.

Mit tehetnék sírva, egyedül?

Mosolygok a halálnak.


Ragyogsz ám a ködfátyol alatt.

Nem vagyok egész, bár élek,

de a szívem ketté hasadt.


Mondd magány, ki vagyok én?

Ki mit meg nem adna,

egy egész életért.


Romboltam én, s romboltak engem.

Nem segít se a füst, se a mámor,

a kínzó magány ellen.


Vágyom a szerelemre, a dülékeny

egész életre, mely éltetne.

De rád gondolok, és nem talállak.



2017. jan. 27. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Tetszik a szerkezet, szép, nem erőltetett rímek vannak, nem is a leggyakoribb, közhelyes képekkel. Egyedül a "ki mit meg nem adna" sor nem tetszik valamiért.

Szerintem ügyes vagy. :)

2017. jan. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sándorjános ***** válasza:
62%
Több ponton nem osztom az előttem szóló véleményét, de ne lombozzon le, mert ez egy szárnybontogató dolog és még sok verset kell olvasnod -minden időszakból, akár több nyelven- és játszadozni a szavakkal, hogy tényleg patent, netán kortárs legyen. Minden esetre az ezerszer lejárt sallangokat, túlérzelgősséget érdemes kerülni (hacsak nem az a vers koncepciója, hogy ezekre játszik rá direkt).
2017. jan. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Ez nagyon jó.Írjál még ilyeneket.
2017. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából csak versbe foglaltam a szerelmet, amit nekem jelent, nem akartam konkrétan rájátszani. Egyébként milyen sallangokra gondolsz, mert az első válaszoló pont ezt emelte ki, hogy nem közhelyes?
2017. febr. 1. 00:27
 5/11 Dórica :) válasza:
100%
Ha egy ilyen verset kapnék valentinnapra én 'elajulnek'. Nagyon szép hangulatos mégsem untato vers. Jól tudod kifejezni magad.
2017. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van még aki tudja értékelni az ellenkező nemből is. :) Ja igen, egyébként srác vagyok, ha ez eddig nem derült ki. Köszönöm a választ!
2017. febr. 12. 16:31
 7/11 anonim válasza:
Szerintem nagyon nagyon ügyes vagy és csak így tovább. Lehet hogy egyszer még nagy költő leszel mert van hozzá tehetséged. Ha én ilyen gyönyörűséget kapnék a szerelmemtől akkor szóhoz sem tudnék jutni és elállna a lélegzetem. Hány éves vagy egyébként???
2017. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szép lett. :)
2017. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 19. :)
2017. márc. 22. 22:50
 10/11 anonim válasza:

Max közepes olyan feelinget ad mint ha fognàl szavakat és egybe dobàlnàd..

A felettem szólok meg nem értenek a versekhez...

2017. ápr. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!