Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Saul fia miért kapott egy...

A Saul fia miért kapott egy csomó díjat? Filmkritikai szempontból szakmailag tényleg érdekelnének az érvek. Van ahol indokolták?

Figyelt kérdés
Én most néztem meg, és elismerem jó film és érdekes is, de semmiképpen nem nevezném nagyon jónak, sem nagyon különlegesnek, de semmiképpen nem legjobbnak egy adott kategóriában. Persze nem tudom, hoyg az adott évben milyen filmekkel versenyzett, de hogy a világon több tucat jobb idegennyelvű film készült nála az biztos. Az egyetlen elismerésre méltó szerintem az operatőri munka, de az kevés. Színészi játék, cselekmény nem különleges, azt is tudja az ember, hogy mi lesz kb. bár a vége meglepetés, de olyan értelemben, hogy csalódás kicsit, olyan semmilyen, nincs katarzis se benne sehol igazából.

2017. jan. 28. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Az Oscar-t a kamera kezelésre kapta.

Szeretem a témát feldolgozó filmeket de nekem a Saul fia nem tetszett. Hogy miért? Mert művész film.

2017. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen, az operatőri munka mindenképp kiemelendő.

Emellett fontos, hogy egy olyan szemszögből mutatja be ezt a sokszor feldolgozott témát, amit még nem nagyon láthattunk. Általában "szimpla" foglyok történetét láthatjuk, itt viszont a sonderkommando volt a téma. Nézz utána, hogy ők mit csináltak.

Az operatőri munkában és a rezzenéstelen, tompa tekintetű színészkedésben az a nagyszerű, hogy anélkül tudta átadni a borzalmat, hogy akár egy pillanatra is ráfókuszált volna vagy az arcunkba tolta volna egy könnyes kifakadással.

Amit írtál, hogy nincs katarzis, igaz. Szerintem ez a lényeg. Ugyanis ha az ember jól bele tudja magát élni a filmbe, nem végig azon gondolkozik, hogy hány díjat kapott, akkor átérzi azt az iszonyatosan nyomasztó hangulatot, amit közvetíteni akartak a készítők. Az egész filmnek fullasztó, kilátástalan hangulata van, ami a befejezéssel kivájja belőled az utolsó morzsányi reményt is. Sajnos valóban ilyen lehetett a táborokban.

A befejezést pedig sokáig lehet elemezni, hogy mit szimbolizál, de nekem valahogy egyszerre volt borzalmas és gyönyörű.

Ez csak egy személyes, filmrajongói vélemény, szakértő azért nem vagyok. :)

2017. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Éppen azért, mert nincs katarzis! Egyszerűen annyira naturális, sallangmentes az ábrázolás, amit eddig ilyen témában egyáltalán nem láthattunk. Csodálatos az operatőri és a zenei munka! Engem személy szerint annyira odab_szott az az audiovizuális élmény, amit kaptam a filmtől, hogy napokig másra sem tudtam gondolni. Felőlem Saul akár a zokniját is kereshette volna a haláltáborban (amúgy nem is sokkal többet értek ott az emberek ettől...), azt is éppen ilyen lebilincselően néztem volna!

Végre nem volt nyálasság, meg drámai betétdalok! Éppen ettől vált olyan hideggé és távolságtartóvá, miközben a kamera végig ott lohol a főszereplő nyakában! Eszméletlenül jó film!


(mondhatjuk, hogy szakértő vagyok)

2017. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyomasztó is lehet katarktikus, szerintem nem erény, hogy nincs katarzis, sőt egy jó filmnél követelmény szerintem, és a katarzist sokminden kiválthatja, mindaz, amiket leírtatok, ill. azok bármelyike, de nem teszi, még nektek se tette személyesen, ezt beismertétek, pedig azzal is érvelhettetek volna, hogy nektek katarktikus volt, a felsorolt dolgok miatt. Amiket felsoroltatok, erényei a filmnek esetleg, és emiatt jó, de nem üti át a küszöböt, tehát nem kiváló. Szerintem.
2017. febr. 7. 00:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Számodra:)

De nem muszáj, hogy mindenkinek minden tessen.

2017. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én objektív szempontokat fogalmaztam meg, és ti meg igazoltátok
2017. febr. 7. 23:28
 7/10 anonim válasza:
52%
Azért kapta, mert még ilyen szemszögből nem készítettek holokauszt filmet (de ha a recski munkatáborokról rendeztek volna egy hasonlót akkor a Kárpát-medencén túl nem jut). Emellett nem a nagyközönségnek szánták hanem a kritikusoknak és a különböző díjak zsűrieinek.
2017. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy valóban jó film A Saul fia, és ez egy jó filmelemzés Puzsértól. De csak az a kérdésem, hogy elég, ha egy film bemutatja, hogy a holokauszt értelmetlen? Ezt mindenki tudja, nem? És ha nem tudja mindenki, akkor is kérdés, hogy elég csak az értelmetlenséget bemutatni a holokausztról?

https://www.youtube.com/watch?v=mMErligzKXU

2017. márc. 3. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Én állandóan a véleménydiktatúrát érzem, hogyha ez a téma szóba kerül. Ha valaki kritizálja a holokausztos filmeket, azt nagyon hamar lenácizzák...


Néztem már sok drámát, de nekem a Saul fia és a Sorstalanság nagyon nem tetszett. Nem gondolom, hogy ezek a filmek bármilyen szempontból különlegesek lennének. Csak azért jók, mert azt mondták rájuk.

2021. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rühellem azt a filmet, nem adnék neki semmilyen díjat... biztos lefizették a zsürit, azért díjazták ennyire.
2021. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!