Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nem megy a rajzolás mit tegyek?

Nem megy a rajzolás mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában jelengleg nem úgy megy a rajzolás ahogy szeretném.Digitálisan rajzolok és azt vettem észre hogy már a vázlaton nagyon sokat idegesekedek.Ez lehet amiatt is hogy nagyon magam alatt vagyok lelkileg vagy hogy túlzottan maximalista vagyok?Továbbá az előző héten folyamatosan tojtam arra hogy milyen a rajz picit javítgattam aztán kész lettem 2 óra alatt. Most meg több napig csinálok egy vázlatot ami annyiból áll hogy megrajzolom a karakterek pózait.Mit tehetetnék? 14L

2017. márc. 1. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Minél inkább jobban akarsz rajzolni, annál inkább elveszíted a rajzolás örömét. A végén beteheted a rajzod a matek házi mellé, ami ugyanúgy vagy megfelel, vagy nem felel meg, de az értékelés után el is felejted.
2017. márc. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kényszeríteni, mert elmegy a kedved, de sokáig se lehet szüneteltetni, mert a kéz elszokik a rutintól s mindent tanulhatsz újra.

Alkotóművészként tapasztaltam egyszer s nagyon nem volt kellemes, ami megy egyvonalból azt akkor 20 részletbe huzigáltam stb


Faragást meg mindig csak akkor csinálom ha kedvem van, ha kényszerrel csinálnám csak elrontanám a több hónapnyi munkámat.


Digitális rajzba nemrég vágtam bele igazán, azelőtt csak magát a programokat néztem át. Vettem wacom kiegészítőt, egyszerűbb mint a 10évvel ezelötti ilyen eszközök, de még ezt is meg kell szokni a kéznek.


Ha nagyon nem vagy passzba max(!) 2-3hetet szüneteltesd, többet ne nagyon ha komolyan rajzolsz.

2017. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sose erőltesd, mert abból jó nem sül ki! A vázlaton meg fölösleges idegeskedni, eleve másik layerre rajzolod. Amúgy tipp, nyugodtan skiccelhetsz papírra is, és utána digitálisan, hallgass közben zenét, és ne akard, hogy elsőre sikerüljön! A hibáinkból tanulunk. Néha rajzolj csak úgy, skiccnek szánva, amit egyelőre nem dolgozol ki, afféle sketchdump-os céllal!

Pózokhoz rengeteg referenciát és tutorialt találsz a Deviantarton, vannak direkt ilyen célú profilok, akik saját magukról készítenek fotókat rajzos referenciának. De ne erőltesd, mert akkor csak rosszabb lesz!

Képet tudsz mutatni?

2017. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!