Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol tudnék túlélőkést készítte...

Hol tudnék túlélőkést készíttetni?

Figyelt kérdés

Olyan túlélőkést szeretnék, ami pontosan megfelel az igényeimnek. Szóval, az én kezemre legyen gyártva a mérete, olyan anyagú amilyet én szerték stb.

Ilyet hol tudnék csináltatni?



#késkészíttetés
2017. márc. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

1. Felmész a késportálra, nézegeted a cikkeket, kinézel egy késkészítőt, akinek tetszik a munkája, aztán felveszed vele a kapcsolatot a fórumon.

2. Minek az neked?

2017. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hogyhogy minek az nekem te idióta?

1. vadász vagyok, csak tönkrement a mostani késem, és úgy döntöttem, hogy mostmár rászánok annyi pénzt, hogy legyen egy normális

2. rendszeresen járok túrázni amire szintén kell

2017. márc. 15. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Te vagy az idióta! Látszik, hogy nem vagy tisztában a túlélőkés fogalmával. Egészen más szempontok dominálnak, mint egy vadászkésnél. Hülye állat!
2017. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi a különbség?
2017. márc. 16. 12:01
 5/12 anonim ***** válasza:

A vadászkésnél az elsődleges feladat a vad feldolgozása, nyúzás, zsigerelés, miegymás.

A túlélőkés olyan esetekre van kitalálva, amikor nincs más eszköz. A metsző képesség kevésbé fontos mint egy vadászkés esetében, viszont két sujtással ki tudsz vágni egy akác surjánt (amibe egy finom holkeres leélezésű kés tönkremenne...).

Túrázáshoz kényelmetlenül nehéz, bushcrafthoz és vadászathoz pedig nagy és ormótlan. Nyúzni nem tudsz vele normálisan, az élszöge sem ideális, és egy 6-7 mm vastag pengével kínszenvedés lesz összedobni valami vadászkaját.

(A Falkniven F1-et is szokás túlélőkésnek nevezni, de nagyon kilóg a kategóriából...)

2017. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezesetben bocsánatot kérek az idiótázásért!

És akkor milyen kést ajánlanátok egy túrázáshoz?

2017. márc. 16. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél vele csinálni... 10-12 centi az ideális pengehossz, ennél hosszabb nem kell. A leélezés ízlés kérdése. Sokan szeretik a skandinávot, de sokan inkább a konvexet kedvelik, mert kevésbé sérülékeny és könnyebb irányítani pl. tollaság készítésnél. A penge ideális vastagsága 3-4 mm. Ideális a full tang szerkezet, madárfejes kialakítás, törő vég... Fontos hogy legyen rajta kaparóél. A penge legyen végig síma, nem kell rá fogazott rész. Én kezdésnek egy Mora companion HD-t ajánlok, mert az árához képest világbajnos és igazán a használatban derül ki, hogy mi lenne számodra az ideális...

[link]

Aztán persze van másik véglet is.

[link]

2017. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod néhány késkészítő munkáit... de tényleg jobban jársz, ha előbb jól átgondolod/kiismered, hogy neked mi lenne ideális.

2017. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 17. 16:53
 10/12 A kérdező kommentje:
És a nyele milyen legyen (milyen anyagú), én szeretnék bele ilyen üreges részt amibe tudok gyufát vagy ilyesmit pakolni, vagy az nagy hülyeség lenne?
2017. márc. 17. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!