Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Klasszikus gitárhoz (nylon...

Klasszikus gitárhoz (nylon húros) való kápó az mennyire jó elektromoshoz is?

Figyelt kérdés
2017. márc. 18. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen fajta a kápó, meg hogy hanyas húr van az elektromoson...
2017. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A csavaros kápó nem fog illeszkedni a nyak profilja miatt... a rugós valószínűleg nem lesz jó, a beakasztós viszont működhet, a az elektromosnak nem túl nagy a fogólap rádiusza... viszont a klasszikus gitárhoz való kápók lefogó részének gumiját elég csúnyán be tudják vágni az acél húrok.
2017. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rugósat szeretnék, de akkor inkább veszek elektromosra valót, és akkor az jó lesz a nylon húrosra is...?
2017. márc. 18. 13:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elektromos gitárnak keskenyebb a profilja. Jobban jársz a beakasztóssal.

[link]

2017. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ilyenem volt, de szétjött...
2017. márc. 18. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Technikailag akkor is ez a legjobb... meg árban is. Ha mindenképp rugósat akarsz, vigyázz, hogy olyat válassz, ami nem karcolja össze a gitár nyakát.
2017. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ahogy látom a legtöbben ma már van gumi a nyakra illeszkedő részen is. Mindenesetre köszi a segítséget.
2017. márc. 18. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:

De nem mindegy hogy milyen lágy az a gumi. Nyilván gumival kell dolgozni, ha nem akarják a fát vagy a kakkozst megsérteni.

Én a legjobb szándékkal adtam tanácsot, de én nem vagyok kápós gitáros... némi kísérletezés után mellőztem az össeset, mert kb olyan dolog, mint a járókeret. Ha szükséged van rá, használd, de ne arra edzz, hogy szükséged legyen rá!

2017. márc. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 treffhetes ***** válasza:
Tudomásom szerint a klasszikus gitár fogólapja teljesen sík, míg az elektromos gitáré egy nagyon kicsit domború, úgyhogy elvileg nem igazán kompatibilis (de sok éve nem volt a kezemben elektromos gitár, úgyhogy lehet, hogy rosszul emlékszem)
2017. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!