Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyiért adjam el a festménye...

Mennyiért adjam el a festményemet?

Figyelt kérdés

Kért tőlem valaki egy festményt,készül de nem szoktam árulni őket,mennyit érhet így?

A3-as méret alapozott farostlemezre akrillal vagy temperával fogom festeni.



2017. márc. 27. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően nem vagy képzett és "jegyzett" festő. Bízd rá a vevőre, hogy mennyit ad. Persze előbb kalkuláld ki a bekerülés anyagköltségét, de a munkadíjat ne számítsd fel.
2017. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkadíjat miért ne?Mi az hogy jegyzett?
2017. márc. 27. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért illik a munka megkezdése előtt tisztázni a megrendelővel.

Nekem van egy festő/ rajtanár ismerősöm, akinek pár hete összehoztam egy megrendelést. Az egy A4-es kép volt, farostra ( talán olajjal).

25 000-ért csinálta meg.

2017. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Alapanyag költségét mindenképp számold bele. De mivel maszek alapon gondolom feketén adod pénzért, tehát nincs se vállalkozóid, semmilyen egyéb kiváltva, így javaslom neked azt hogy figyeld hány órát dolgozol a műveden, arra számolj rá egy kisebb óradíjat mondjuk 400-600 Ft. Vagy esetleg a felület nagyságát mérd le négyzet centiméterbe add meg hogy egy négyzet centi mennyi lenne, és kiszámolod hogy az A3 felület hány négyzet cent és az alapján mondod az árat plusz az anyagköltség.


Én csak ötletet adtam erre, ha annyira ragaszkodik a megrendelőd azért hogy te mondj árat, interneten néz utána hogy kb mennyiért csinálnak hasonló munkákat és mondjuk annak az árnak a 40-60%-át kérd el esetleg. Lényeg hogy olcsóbban csináld azért. De ha nagyon korrekt akarsz lenni fizettesd ki vele előre az alapanyag árat mondjuk 1500-2000 Ft igazából rád bízom, te tudod mit mennyiért veszel meg, és ha kész van a műved akkor tedd elé és tisztázd vele hogy neki mennyit érne a munkád.

2017. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,aki segíteni próbált,nem úgy áll a témához hogy "nem vagy ismert festő... .Példák:Aki gyöngyből,drótból bármiből ékszert készít se ékszerész mindenki,de vannak vevők.Vagy rokon megtanít lovagolni,pedig nem lovas iskolai végzettsége van,de lovakkal nőtt fel.
2017. márc. 28. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!