Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Cyrano de Bergerac-ban kit...

A Cyrano de Bergerac-ban kit lehet a legjobban sajnálni?

Figyelt kérdés
Christiant, aki elvesztette Roxanet majd meghalt? Roxanet, aki Christiant és Cyranot is elvesztette? Vagy pedig Cyranot, aki soha sem lehetett igazán Roxané?

2017. ápr. 23. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
akit te személy szerint akarsz
2017. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te kit sajnálsz?
2017. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én a darabot a Nemzeti Színházban láttam idén, hihetelen jó színészi alakításokkal! Lehet, hogy van aki nem veszi be a modernebb rendezést és a néhol megjelenő 21.századi stílust, de a darab úgy teljes egészében nagyon lehengerlő a színészi telejesítményekkel, színpadtechnikával, hangokkal és fényekkel.


Én ennek az előadásnak a tükrében Cyranot és Christiant tudtam a legjobban sajnálni, Roxane-t valahogy nem annyira.

2017. ápr. 25. 19:17
 4/5 anonim válasza:
A fő kérdés, teljesen szubjektív. Úgy érzem, hogy te inkább a Nemzeti Színházas darabról szeretnél beszélgetni. Nekem is nagyon tetszett, már kétszer láttam, és még mindig van hozzá kedvem, hogy újból megnézzem. Az apró hibáival együtt, pl a túlzó romantikussága ellenére is tökéletes. Nem tudom, mennyire ismered az eredeti művet, de pár dolgot azért máshogy mutattak be. A színdarabban Roxanet úgy állítják be, mintha tudná, hogy Cyrano írja a leveleket, és direkt hergeli, hogy mondja már ki az érzéseit. Eredetileg, tényleg csak a végén döbben rá, hogy Cyrano volt az író, tehát Roxanet is lehet sajnálni. Most idézek Udvaros Dorottyától "Doiasvili végső állítása a darab főszereplőiről: a szerelembe belehaló nő és a költő, aki nem öregszik meg." A színdarabban az is egy nagy változtatás, hogy Cyrano eredetileg rút, és nagy orra van, (bár ezek nincsenek konkrétan kijelentve), de a lényeg, hogy valamitől komplexusa van. Ebben a megfogalmazásban nem a rútsága miatt. Ami Christiant illeti, én nem sajnálom. Egy felszínes kapcsolata volt, ami arra épült, hogy kölcsönösen a másik szépségét szerették.
2017. ápr. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ők kik?

Ki volt jobb?

2022. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!